[ATR] Aktualności Expom

Nowy współwłaściciel w firmie Expom

Data publikacji:

Renomowany krajowy producent maszyn do wszechstronnej i efektywnej uprawy gleby - wałów, agregatów do przedsiewnego przygotowania roli, kultywatorów ścierniskowych czy głęboszy - firma Expom, ma nowego udziałowca. Pakiet akcji należących dotychczas do Jacka Kaprala trafił w ręce Andrzeja Guzowskiego.

Pod koniec stycznia zastępca prezesa Jacek Kapral, jednocześnie jeden ze współwłaścicieli firmy Expom sprzedał swoje udziały spółce R&G, należącej do doskonale znanego w branży maszyn rolniczych Andrzeja Guzowskiego, właściciela Agrisem International we Francji. Expom już od kilku lat produkuje maszyny dla firmy Agrisem, dlatego stanowi to swego rodzaju sformalizowanie naszej współpracy. Generalnie Agrisem chce produkować maszyny pod swoją marką w Polsce. Oczywiście taka współpraca nie koliduje z produkcją Expomu, ale pozwala nam pełniej wykorzystać nasze moce produkcyjne - wyjaśnia Marek Wietrzyk, prezes zarządu spółki Expom.

Zmiany w strukturze właścicielskiej producenta z Krośniewic nie oznaczają póki co zmian w zarządzie Expomu. – Na dziś Andrzej Guzowski jest tylko udziałowcem. Poza tym muszę podkreślić, że nie planujemy rewolucji w organizacji samej firmy - Expom jest bez wątpienia dobrze zorganizowanym przedsiębiorstwem. Wiadomo jednak, że nowa twarz - do tego z tak wielkim doświadczeniem - może nam wiele podpowiedzieć i pomóc. Już teraz pomaga nam usprawnić pracę i np. podpowiada nowe rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne – podkreśla prezes spółki Expom.

Będą inwestycje

Producent z Krośniewic nie kryje przy tym ambitnych planów na przyszłość.

– Współpraca z firmą Agrisem spowodowała, że musimy zwiększyć nasz potencjał produkcyjny. W ostatnim czasie zwiększyliśmy zatrudnienie. Poza tym planujemy realizację kolejnej inwestycji, w postaci nowej hali w Krośniewicach, w której znajdzie się malarnia i montaż

– mówi Marek Wietrzyk.

– Sprzedaż maszyn w 2020 r. wzrosła, a firma Agrisem stała się podstawowym odbiorcą naszych wyrobów. W zeszłym roku 70% obrotów zapewnił nam eksport realizowany w różnych kierunkach - zachodnim, a także wschodnim, który nam się bardzo dobrze rozwija, a myślę tutaj o sprzedaży w Rosji. W tym roku ambitnie oczekujemy 25-procentowego wzrostu sprzedaży. Możemy być optymistami, gdyż portfel zamówień jest pełny na najbliższe pół roku, a początek roku przyniósł rekordową sprzedaż

– przekonuje prezes firmy z Krośniewic.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.