Nowości w prasach John Deere

Data publikacji:
prasa john deere

Firma John Deere rozwija swoją ofertę rynkową także poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań w prasach belujących. W tym roku nowościami są automatyczna: klapa tylna, która zwiększa komfort pracy operatora, układ TBA oraz możliwość owijania folią w prasie C441R.

Uproszczenie jazdy dzięki zautomatyzowanym procesom prasowania

Automatyczna klapa tylna pozwala wykluczyć konieczność wykonania do nawet 1000 operacji ręcznych operatora dziennie, znacznie zwiększając komfort jazdy oraz ułatwiając sam proces belowania. Dostępna jest teraz jako opcja w prasach F441R (niedostępna z monitorem BaleTrak Plus) i nie wymaga żadnych szczególnych lub dodatkowych funkcji ciągnika. Funkcja ta nie wpływa też na sposób poruszania się ciągnika i nie wymaga jego zatrzymania przy napełnionej komorze prasowania.

Wymaga tylko opcji rampy wyładunkowej dla prawidłowej kontroli procesu wyrzucania balotów. Działanie systemu wygląda następująco. Po zakończeniu procesu wiązania beli, klapa tylna otwiera się automatycznie. Następuje wyrzut beli, który kontrolowany jest na rampie wyładunkowej przez dedykowany czujnik, po czym klapa tylna znów się zamyka, a operator maszyny otrzymuje informację, że może ponownie napełnić komorę.

W przypadku pracy na zboczach funkcję automatycznej klapy można chwilowo wyłączyć w trybie pauzy. W każdej chwili można szybko wznowić sterowanie, dotykając zaworu hydrauliki zewnętrznej (SCV) bez konieczności odłączania od wyświetlacza. Istnieje więc możliwość uruchomienia prasy w tradycyjny sposób, bez konieczności zarządzania pozycją klapy tylnej z wyświetlacza.

Automatyzacja układu ciągnik - prasa (TBA)

Prasy z serii Isobus F441R standardowo dostarczane są w trybie TBA. Układ ten zarządza większą częścią całego procesu belowania i przez to ogranicza konieczność wykonania do 2000 operacji ręcznych dziennie, eliminuje możliwość popełnienia błędu, co się zdarza podczas długiej, monotonnej pracy, zapewnia również niezmiennie wysoką jakość balotów oraz stałą wydajność procesu.

Zastosowanie tego rozwiązania we współpracy z ciągnikiem John Deere korzystającym z technologii Isobus, elektrycznych gniazd SCV i bezstopniowej przekładni IVT umożliwia zatrzymanie ciągnika po osiągnięciu określonej wielkości beli oraz otwarcie klapy i zamknięcie jej po wyładunku beli. Operator ciągnika musi jedynie ustawić rewerser w położeniu „jazda do przodu” i kierować ciągnikiem z prasą. Uruchomienie gniazd SCV, hamulców lub rewersera skutkuje wyłączeniem systemu funkcji automatycznej.

Owijanie folią

Dla prasy C441R John Deere wprowadza możliwość owijania folią, co ułatwia otwieranie bel kiszonki oraz recykling opakowań. Zmianę sposobu owijania z siatki na folię lub odwrotnie można wykonać w czasie poniżej 5 minut, w dodatku nie trzeba przy tym usuwać ani siatki, ani folii.

Wygodny załadunek folii oraz ograniczenie ryzyka uszkodzenia rolki umożliwiają nisko położona rynna i korytko. Do owijania balotów zalecana jest folia XtraCover o szerokości 1380 mm.

Wybrane parametry owijania takie jak liczba warstw i opóźnienie wiązania ustawia się z poziomu wyświetlacza. Kontrolę nad poprawnym przebiegiem procesu owijania sprawuje zainstalowany czujnik ultradźwiękowy. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pracy prasę można doposażyć w opcjonalną kamerę wideo, która może współpracować z wyświetlaczem uniwersalnym 4240 lub może być podłączona bezpośrednio do dedykowanego 7” ekranu TFT.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.