[ATR] Technika Trelleborgopony rolnicze

Nowoczesne technologie opon made by Trelleborg

Data publikacji:

W Trelleborg Wheel Systems dużą wagę przywiązuje się do kwestii rozwiązań dedykowanych zrównoważonemu rolnictwu oraz minimalizowania szkodliwego oddziaływania na środowisko. Potwierdzeniem tego są nowoczesne technologie wdrażane w produkcji opon, takie jak BlueTire w serii TM 1000 i TM 1060 oraz hybrydowy system PneuTrac w oponach VF480/65R28 i VF280/70R18.

Opony oznaczone znakiem BlueTire to najwyższej klasy produkty, w których zastosowano nowoczesne technologie zapewniające wysoką wydajność pracy oraz dbałość o środowisko. W tej technologii produkowane są już np. opony serii TM 1000 i TM 1060.

Opona TM 1000 High Power została wykonana z ekologicznych materiałów, posiada zaawansowany bieżnik i obrzeże oraz nową konstrukcję boczną, co przyczynia się do uzyskania niższych kosztów eksploatacji i zmniejszenia emisji spalin. Zapewnia też wysoki komfort podczas transportu drogowego oraz poprawę jakości plonów z jednoczesną ochroną struktury gleby. Opony z serii Trelleborg TM 1000 są w stanie przenieść całą moc silnika na grunt, wraz z momentem obrotowym generowanym przez najnowocześniejsze systemy napędowe.

Zwiększa trakcję ciągnika, a ograniczając czas pracy w przeliczeniu na hektar, przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin i wzrostu wydajności. Niski opór toczenia to z kolei ograniczenie zużycia paliwa i tym samym zanieczyszczenia środowiska. Bardzo szeroki odcisk opony umożliwia skuteczniejszą ochronę gleby i niski stopień jej ugniatania. Jest to bardzo ważne, aby gleba w miarę szybko mogła powrócić do pierwotnego stanu - w ten sposób uzyskuje się większe plony także w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Według deklaracji producenta, nowa technologia BlueTire umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla nawet o 6% w ciągu całego okresu eksploatacji opony. Seria TM 1060 zapewnia ponadto większy uciąg niż jej tradycyjne odpowiedniki oraz pozwala na stosowanie niższego ciśnienia przy takiej samej wielkości ładunku. Zastosowana w nich technologia Progressive Traction to dwa punkty kotwiczenia klocków zwiększające przyczepność, szeroka podstawa klocków zmniejszająca przenoszenie drgań, ścieranie opon i zużycie paliwa, a także podwójna krawędź, która ułatwia samooczyszczanie opony z wszelkich pozostałości. Opony serii TM 1060 są idealne dla ciągników o mocy do 300 KM, nawet z wąskimi felgami.

Technologia PneuTrac

Opony w technologii PneuTrac to produkty hybrydowe, łączące zalety radialnej opony rolniczej z szerokim śladem oraz korzyściami efektywnej trakcji gąsienic. W ten sposób uzyskuje się wydajność i komfort prowadzenia oraz niezrównane osiągi, zarówno na stromych zboczach, jak i na błotnistym terenie. Bardzo ważną zaletą technologii PneuTrac jest zmniejszanie jednostkowego nacisku na podłoże i ochrona gleby przed ubijaniem. Przeprowadzone w tym zakresie testy udowodniły, że dzięki PneuTrac stopień zagęszczenia gleby jest niższy o 30% na głębokości 10 cm w porównaniu z tradycyjnymi oponami w analogicznym rozmiarze.

Uzyskano też o 15% większą przyczepność i stabilność na stromych zboczach. Liczba niebezpiecznych, specyficznych nacisków na glebę zmniejszyła się o ponad 60%, co umożliwia zachowanie lepszej struktury i poprawę plonowania. Opony z PneuTrac mają najlepsze w swojej klasie właściwości użytkowe, dzięki m.in nowatorskiej konstrukcji ściany bocznej z wykorzystaniem technologii CupWheel firmy Galileo Wheel.

Konstrukcja ścianki bocznej Omega pomaga osnowie przenosić obciążenia, zapewniając jednocześnie optymalną elastyczność i wyjątkowo szeroki ślad. Bieżnik pracuje przy 100% jego potencjalnej wydajności.

Rozwiązania firmy Trelleborg są doceniane przez znanych producentów maszyn rolniczych. Wyrazem tego było wybranie przez New Holland Agriculture jako fabrycznego wyposażenia dla nowej serii specjalistycznych ciągników T4N właśnie opon w technologii PneuTrac.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.