[ATR] Nowości Kronezgrabiarki

Nowe z serii Swadro od Krone

Data publikacji:

Na kolejny sezon do oferty zgrabiarek karuzelowych firmy Krone dołączają trzy nowe modele jednowirnikowe Swadro: S380, S420 i S460, które przekonują swoją stylistyką, większym komfortem użytkowania oraz wydajnością pracy. Nowe zgrabiarki mają także zaimplementowane sprawdzone już rozwiązania techniczne Krone.

Zgrabiarki Swadro zawieszane są trzypunktowo do mocowania tylnego podnośnika za pomocą kompaktowego wrzeciennika z mechanizmem śledzącym i ramieniem wyważającym. Dostępne są dwie pozycje sprzęgu. W pierwszej zgrabiarka jest przybliżona do ciągnika, przenosząc w ten sposób do 10% więcej masy na przednią oś, dzięki czemu może być obsługiwana również przez małe i lekkie ciągniki. 

Drugie położenie sprzęgu odsuwa maszynę od ciągnika, zapewniając więcej miejsca, co z kolei umożliwia wygodne podłączanie/demontowanie do traktorów z bardzo krótkimi ramionami łączącymi lub tych z dużymi tylnymi kołami. Zgrabiarki do agregacji wymagają ciągnika o mocy 31-50 KM z WOM 540 obr./min.

Praktyczny napęd i układ roboczy

Nowe modele Swadro posiadają bezobsługowy układ napędowy ze standardowym, zintegrowanym sprzęgłem jednokierunkowym, z elektronicznym/hydraulicznym hamulcem WOM. W przypadku uderzenia wirnika w przeszkodę specjalny system zabezpiecza układ napędowy przed przeciążeniem. W zależności od zbieranego plonu zgrabianie odbywa się przy niskich prędkościach obrotowych rotora w zakresie 350-450 obr./min, co oszczędza moc i tworzy optymalne pokosy.

Wysokość robocza jest regulowana za pośrednictwem mechanicznej korby umieszczonej po lewej stronie maszyny. Obok niej znajduje się dedykowana skala pozwalająca uzyskać milimetrową dokładność ustawienia.

Opcjonalnie dostępna jest też elektroniczna kontrola wysokości ustawiana z poziomu kabiny operatora ciągnika. Równie wygodne jest korzystanie z fartucha pokosu, który składany jest ręcznie lub opcjonalnie hydraulicznie także z kabiny operatora. Oferowana szerokość robocza wynosi w zależności od wybranej wersji zgrabiarki 3,8/4,2/4,6 m, natomiast szerokość pokosu to analogicznie 0,6-1,3/0,8-1,5/0,8-1,8 m.

Sprawdzone rozwiązania Krone

Niemiecki producent stawia na wypróbowane i sprawdzone już podzespoły, takie jak zawieszenie kardanowe i zęby z zagiętymi końcówkami, co daje pionowym zębom unikalny efekt podnoszenia trawy nad ziemią, minimalizując tym samym zanieczyszczenia paszy. Inne wypróbowane rozwiązania obejmują uszczelnione i bezobsługowe przekładnie wirników oraz bezobsługową i suchą bieżnię krzywkową DuraMax.

Standardowa konfiguracja mocowania wirnika do belki głównej typu ciągnącego zapewnia optymalne konturowanie w kierunku jazdy i w poprzek, dla uzyskania plonu bez zanieczyszczeń nawet w trudnym terenie. Wirniki o średnicy 2,96/;3,3 i 3,6 m, w zależności od wersji zgrabiarki, poruszają się na 4 kołach i posiadają mechanizm regulacji kąta bocznego, który zmniejsza straty na krawędziach.

Jest także znany Krone Jet Effect, który zapobiega wbijaniu się zębów w ziemię podczas podnoszenia i opuszczania, ponadto zgrabiarka zawsze ustawia się centralnie, zanim zostanie podniesiona z położenia roboczego. Zastosowany mechanizm kopiujący z ramieniem wyważającym zapewnia kontrolowane kopiowanie za ciągnikiem, a także najciaśniejsze skręty na uwrociach i czyste pokosy w narożnikach. Niektóre ramiona palców można składać, aby zmniejszyć szerokość transportową, a opcjonalny system oświetlenia LED pozwala poruszać się z maszyną po drogach publicznych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.