[ATR] Nowości UniaSiewniki

Nowe siewniki do poplonów FP 250/550 w ofercie Unii

Data publikacji:
Nowe siewniki do poplonów FP 250/550 w ofercie Unia

Siewniki pneumatyczne umożliwiają precyzyjny rozkład poprzeczny wysiewanego materiału na całej szerokości roboczej i to niezależnie od kierunku i siły wiatru. Mogą być też z powodzeniem stosowane do wysiewu poplonu. Montowane są wówczas na kultywatorach ścierniskowych lub bronach talerzowych. Do oferty Unii dołączyły właśnie nowe modele siewników pneumatycznych FP 250 oraz 550.

Siewniki pneumatyczne FP 250/550 zapewniają maksymalną szerokość roboczą do 6 m. Wyposażone są w elektryczny napęd dmuchawy oraz 2 wałki wysiewające zapewniające dokładne dozowanie materiału siewnego. Wałki te umożliwiają wysiew nasion zarówno drobnych jak i grubych. Równomierność dozowania nasion bezpośrednio nad glebą wynika również z zastosowania węży pneumatycznych i 8 rozpraszaczy. Jest to szczególnie istotne podczas wysiewu poplonów, podsiewu traw, siewu rzutowego itp. Opcjonalnie istnieje możliwość zwiększenia liczby sekcji wysiewających do 16 wyjść. Zbiorniki na materiał siewny zapewniają wysoką wydajność w pracy polowej i w zależności od potrzeb klienta dostępne są w wariantach 250 oraz 550 l.

Różne możliwości sterowania

Sprawna obsługa urządzenia odbywa się za pomocą standardowego sterownika Starter FP, lecz opcjonalnie dostępne są też sterowniki Pilot FP z jednym z trzech czujników ruchu: czujnik na koło, czujnik GPS oraz czujnik - przewód 7-pinowy odczytujący prędkość ciągnika. Zastosowanie czujników w wersjach sterowanych Pilotem FP umożliwia dostosowanie dawki wysiewu do prędkości jazdy ciągnika, a także precyzyjne sterowanie wysiewem na uwrociach.


W standardowym wyposażeniu siewników znajdują się także: przewód pneumatyczny o średnicy 25 mm i długości 25 m, mieszadło, rynna pomiarowa oraz waga i worek do próby wysiewu. W opcji można zamówić wspomniane sterowniki z czujnikami oraz elementy montażowe do agregatu. Ważną zaletą siewników pneumatycznych FP są dedykowane elementy montażowe do maszyn Unii. Dzięki temu każdy klient firmy otrzymuje kompletne wyposażenie potrzebne do montażu siewnika na danej maszynie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.