[ATR] Aktualności rabegregoire besson

Rabe/Zoomlion - Nowe otwarcie

Data publikacji:

Firma Rabe w ostatnich latach przechodziła szereg perypetii - latem ubiegłego roku jej francuski właściciel, firma Gregoire Besson, ogłosił nawet upadłość przedsiębiorstwa z niemieckiego Bad Essen. Szansą na podźwignięcie się z kłopotów jest przejęcie w maju br. zakładu produkcyjnego i marki Rabe przez chiński koncern Zoomlion.

Zobacz także: Anderwald w nowym oddziale

Plany nowego właściciela są ambitne - zakładają modernizację i rozbudowę fabryki w Bad Essen (docelowo ma tam być zatrudnionych 120 pracowników), co rzecz jasna oznacza istotne zwiększenie produkcji. W ślad za tym ma postępować zdobywanie nowych rynków zbytu.

Jak uzyskać ten cel? Chociażby przez uczestnictwo w imprezach wystawienniczych, bo Rabe jeszcze w październiku br. zaprezentuje się podczas targów CIAME w Quingdao (Chiny). Spodziewać się można, iż pokaże tam reprezentantów wszystkich grup produktowych - pługów, bron wirnikowych, siewników mechanicznych i pneumatycznych, agregatów uprawowych czy głęboszy marki Rabe.

Firma Zoomlion powstała w 1992 r., a obecnie posiada 14 fabryk rozmieszczonych na różnych kontynentach. W ub. roku przychody całej firmy sięgnęły kwoty 6 mld USD. Pierwsza chińska firma produkująca maszyny budowlane, notowana na giełdach w Shenzhen i Hongkongu, oferuje prawie 800 produktów z 49 linii produkcyjnych - budowlanych czy rolniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.