Aktualności

Nowe modele ładowarek teleskopowych Kramer

Data publikacji:

Firma Kramer-Werke rozszerza swoją gamę ładowarek teleskopowych wprowadzając dwa nowe modele. Obecnie więc oferta firmy zawiera łącznie 12 modeli o wysokości podnoszenia od 4,3 do 9,5 m. Nowe wersje to kompaktowy model 1445 oraz bardzo wszechstronny 3610, oba wyróżniają się typową dla Kramera solidnością i niezawodnością.

Nowa ładowarka teleskopowa 1445 zastępuje dobrze znany model 1245. Dzięki swoim wymiarom można ją zaliczyć do klasy maszyn „ultra kompaktowych” - wysokość poniżej 2 m, szerokość ok. 1,6 m, masa robocza zaledwie 3000 kg. Pomimo tego, iż jest to najmniejszy model ładowarki teleskopowej Kramer, oferuje wymaganą moc, maksymalny udźwig 1450 kg i wysokość podnoszenia około 4,5 m.

Ładowarka dostępna jest z dwoma silnikami. Podstawową jednostką jest silnik Yanmar o mocy 25 KM, zgodny z normą emisji spalin Stage V. Nie posiada on dodatkowych systemów oczyszczania spalin, przez co jest opcją zdecydowanie tańszą. Układ hydrauliczny w tej wersji ładowarki zapewnia maksymalny przepływ 36,4 l/min. Do bardziej wymagających zastosowań, opcjonalnie dostępny jest silnik Yanmar o mocy 45 KM z dodatkowym z układem oczyszczania spalin. Dostępna w tym przypadku wydajność hydrauliki wynosi 42 l/min, co gwarantuje szybsze cykle ładowania i lepsze osiągi pojazdu.

W standardowym wyposażeniu ładowarki jest znany i sprawdzony już system szybko-złączy Kramer z blokadą mechaniczną oraz trzeci obwód sterowania hydrauliką. Opcjonalna jest z kolei blokada hydrauliczna oraz różne popularne systemy szybko-złączy, w tym szybkozłącze Euro.

Kompaktowe wymiary maszyny nie oznaczają kompromisów w kwestii kabiny. Wręcz przeciwnie, model 1445 oferuje dużo miejsca wewnątrz, optymalną widoczność dla operatora oraz ergonomicznie rozmieszczone wyposażenie obejmujące regulowany fotel i kierownicę, dżojstik z wyborem kierunku jazdy oraz system sterowania z podzielonymi grupami funkcyjnymi i przełącznikami oznaczonymi kolorami.

Wyposażenie ładowarki obejmuje także rozmaite wersje oświetlenia roboczego oraz elektroniczny hamulec postojowy z funkcją podjazdu, który zostaje automatycznie zaciągnięty, gdy tylko ładowarka zatrzymuje się. Oznacza to, że maszyna nie musi być przytrzymywana hamulcem nożnym, gdy jest nieaktywna na zboczu. W razie potrzeby ładowarkę można także wyposażyć w sterowanie przy niskich prędkościach i ręczny gaz, a także w cztery różne tryby pracy.

Duża wszechstronność zastosowań

Model 3610, chociaż zdecydowanie większy, można zaliczyć do klasy maszyn kompaktowych. Przy masie roboczej 8200 kg jego długość wynosi zaledwie 5,03 m, a szerokość 2,28 m. Ładowarka osiąga przy tym maksymalną wysokość składowania 9,5 m i maksymalną ładowność 3600 kg.

Producent daje do wyboru dwie opcje kabiny w zależności od przyszłych zastosowań ładowarki. Jeżeli maksymalna wysokość pojazdu stanowi ograniczenie, idealnie sprawdzi się wersja standardowa, która wraz z 24” oponami zapewnia wysokość całkowitą tylko 2,31 m, co jest wyjątkową cechą w tej klasie maszyn.

Dostępna jest także wersja opcjonalna, z kabiną podniesioną o 18 cm, która zapewnia pełne pole widzenia dla kierowcy. Uwagę zwraca również samo wyposażenie ładowarki, które obejmuje funkcje Smart Handling, inteligentne zabezpieczenie przed przeciążeniem, automatyczny powrót łyżki i rozwiązania telematyczne EquipCare.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.