Nowości

Nowe maszyny Unii na ściernisko

Data publikacji:

Firma Unia w bieżący sezon weszła z gamą nowości produktowych, dedykowanych również do uprawy ścierniska. W portfolio producenta z Grudziądza pojawiła się brona mulczowa Buzzard zaś seria bron talerzowych Ares XL H została wzbogacona o model o szerokości roboczej 12 m.

Brona mulczowa Buzzard to wysoko wydajna maszyna (producent zapowiada wprowadzenie dwóch modeli o szerokości roboczej 7,5 i 9 m), która znajdzie zastosowanie we wszystkich systemach uprawy roli - służy do uprawy ściernisk oraz zwalczania samosiewów roślin uprawnych i chwastów. Głębokość robocza wynosi maksymalnie 3 cm, co oznacza, że praca odbywa się bez ingerencji w warstwę uprawną.

Podstawowym zadaniem tej maszyny jest równomierne rozmieszczenie resztek pożniwnych, delikatne pokrycie ich glebą oraz pobudzenie nasion chwastów do szybkiego skiełkowania. Technologia przewiduje dwukrotną uprawę zgrzebłem, kolejny przejazd niszczy siewki niepożądanych roślin. Co istotne, brona mulczowa Unii przyczynia się także do zmniejszenia populacji ślimaków, myszy i nornic.

Unia Buzzard wyposażona jest w 5 rzędów sprężystych palców o wymiarach 16 x 700 mm, które równomiernie rozprowadzają słomę po powierzchni pola. Kąt pracy zębów regulowany jest hydraulicznie, co pozwala szybko ustawić maszynę w zależności od ilości resztek i warunków panujących na polu.

Gdy na polu jest duża ilość resztek pożniwnych możliwe jest niezależne odchylenie dwóch ostatnich rzędów, co zwiększa przepływ masy i eliminuje problem powstawania gromad słomy. W efekcie Buzzard radzi sobie podczas pracy w każdych warunkach, nawet na ścierniskach po kukurydzy.

Nowość Unii można wyposażyć także w przedni wał nożowy z amortyzacją gumową. Jego zadaniem jest wstępne rozdrobnienie resztek organicznych lub innej materii znajdującej się na polu. Brona mulczowa w konfiguracji z wałem nożowym pozwala wspomóc zwalczanie omacnicy prosowianki - zgniatając i łamiąc większość ścierni niszczy miejsca zimowania larw.

Palce równomiernie rozgarniają duże ilości resztek pożniwnych czym ułatwiają dalszą uprawę. Takie wyposażenie to oczywiście wybór, nie przymus. W przypadku bowiem maszyny niewyposażonej w wał praca może się odbywać przy dużej wilgotności na polu. Pozwala to wykorzystać czas w którym nie można wykonywać innych prac polowych.

Atutem brony Buzzard jest również relatywnie niskie zapotrzebowanie na moc. Maszyna o szerokości roboczej 9 m potrzebuje do współpracy ciągnika o mocy ok. 180 KM, a najlepsze efekty przynoszą przejazdy przy prędkości roboczej ok. 15 km/h. Oznacza to dużą wydajność uzyskaną przy niewielkim zużyciu paliwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.