Nowości

Nowe ładowarki Bobcat dla rolnictwa

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadza na rynek nową generację ładowarek z serii R – przeznaczonych głównie do prac w rolnictwie. Siedem modeli tych maszyn wyposażono w silniki diesla, spełniające normę Stage V, napęd na 4 koła i teleskopowe wysięgniki. Mają one udźwig od 2,6 do 4,3 t i wysokość podnoszenia od 6 do 8 m.

 

    ładowarka bobcat

Nowa seria R oferty ładowarek obejmuje modele kompaktowe TL26.60, TL30.60, TL30.70, napędzane przez 4-cylindrowe silniki turbodiesla o mocy 74 kW oraz duże modele – TL35.70, TL34.65HF, TL38.70HF i TL43.80HF, których silniki osiągają moc 101 kW.

Ważne zalety

Nowo zaprojektowane kabiny zapewniają operatorowi zwiększoną przestrzeń i doskonałą widoczność na pole pracy. Podświetlone elementy sterujące są łatwo dostępne - dzięki schematom kolorystycznym - w dzień i w nocy. Chłodzony ogrzewany schowek na jedzenie i napoje zapewnia stałą temperaturę, a wyciszenie kabiny zmniejszyło o połowę poziom hałasu docierający do operatora.

Ogrzewany fotel Grammer Maximo Dynamic z amortyzacją pneumatyczną i opuszczanym podłokietnikiem, z wmontowanym dżojstikiem, pozwala na wygodną jazdę i komfort obsługi. Nowy, kolorowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz zapewnia skonsolidowane, interaktywne informacje, a 7-calowy ekran dotykowy z wbudowanym radiem i obsługą telefonu umożliwia operatorowi bezpośrednio wybieranie numeru. Obraz z kamery cofania - wyświetlany na ekranie po włączeniu wstecznego biegu - zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia manewrowanie, a ustawienie prawego lusterka z regulacją elektryczną można zmieniać z kabiny.

Zestaw świateł roboczych zapewnia widoczność we wszystkich kierunkach i zmienia „noc w dzień” podczas prac wykonywanych po zapadnięciu zmroku. Nowy wielofunkcyjny dżojstik Bobcat pozwala na szybsze kierowanie maszyną. Przycisk zmiany kierunku jazdy na dżojstiku łatwo obsługuje się palcem wskazującym, więc operator kciukiem włącza zwykłe funkcje wysięgnika i układu hydraulicznego oraz nowe funkcje, jak: automatyczne chwytanie, otrząsanie łyżki, pływanie wysięgnika oraz układ zmiany prędkości. Ładowarki serii R mają bardziej pochyłą pokrywę silnika, co redukuje martwe strefy z prawej strony maszyny o 15%.

Zwiększona wydajność i produktywność

Świetną widoczność zwiększa zestaw diodowych świateł roboczych wokół kabiny, a najlepsza w tej klasie prędkość ruchu wysięgnika, potężny układ napędowy i zautomatyzowane ruchy wysięgnika pozwalają użytkownikom efektywniej i szybciej wykonywać prace. Ładowarki serii R oferują również szereg nowych oraz sprawdzonych funkcji, które zapewniają bardziej inteligentne sterowanie i wyższą wydajność.

Nowa funkcja Job Manager pozwala operatorowi zapisać i przywoływać ustawienia do różnych modeli osprzętu i zastosowań, by mógł szybko pracować z najlepszymi ustawieniami maszyny, np. przepływ oleju w układzie pomocniczym, prędkość ruchu wysięgnika, automatyczne chwytanie, tryb pełzania lub praca wsteczna wentylatora. Operator może szybko przełączać układ napędowy między jazdą płynną i dynamiczną, gdy wymagana jest szybsza reakcja maszyny, z krótszym czasem zmiany kierunku jazdy oraz bardziej dynamicznym przyspieszeniem lub zwalnianiem.

Tryb napędu Flex wykorzystuje przepustnicę ręczną, by zapewnić nowy tryb pracy, gdy prędkość jazdy w przód jest kontrolowana niezależnie od obrotów wału silnika, bez potrzeby regulacji lewym pedałem wolnej jazdy w fazie podjazdu. Czwarty tryb - zwany „półukosem” - pozwala operatorowi utrzymywać tylne koła w pożądanym położeniu i kierować maszyną przednimi kołami. Ułatwia czyszczenie wzdłuż ścian z boksami dla zwierząt oraz wybieranie kiszonki z pryzm i silosów przejazdowych.

Operator może ustawić kąt pracy wysięgnika, by ograniczyć obszar roboczy na wysokości pracy w budynkach o niskim stropie. Przy obniżaniu wysięgnika wsuwa się on automatycznie do osiągnięcia zapamiętanej pozycji. Funkcja ta pozwala operatorowi szybciej pracować i uniknąć uszkodzeń podłoża lub osprzętu. Operator naciska pokrętło, a czynność wykonywana jest automatycznie.

Przeznaczone do rolnictwa

W ładowarkach Bobcat nowej serii R pozostawiono spawaną ramę skrzyniową z płytą stalową jako ochronę podstawy maszyny. Chroni ona układy: napędowy i hydrauliczny, a nisko położony środek ciężkości zapewnia maszynie wyjątkową stabilność podczas pracy. Dzięki dobremu wyważeniu, ciężkiej przeciwwadze i dużym rozstawie osi kół ładowarki serii R mogą manipulować dużymi ciężarami na dowolnej wysokości łatwo i bezpiecznie.

Ich budowa zapewnia szybszy dostęp do silnika Bobcat D34 Stage V z filtrem DPF, który jest automatycznie regenerowany, bez wpływu na wydajność i bez konieczności angażowania operatora. Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych ładowarek z wysięgnikiem teleskopowym marki Bobcat, maszyny serii R są objęte 3-letnim okresem gwarancji (albo 3 tys. godzin) w fabrycznym standardzie, z możliwością wydłużenia do pięciu lat (lub 5000 godzin).

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.