Nowości

Nowe funkcje ciągników Impuls CVT firmy Steyr

Data publikacji:

Steyr wprowadza modyfikacje w ciągnikach o mocy 165-200 KM. W gamie trzech modeli serii Impuls CVT dokonano znaczących ulepszeń dla dalszego zwiększenia komfortu operatorów, a tym samym zwiększenia wydajności ich pracy. Proponowane zmiany obejmują m.in. poprawę widoczności, zwiększenie ergonomii obsługi oraz dodanie nowych, unikalnych funkcji.

Austriacki producent dokonał poważnych zmian konstrukcyjnych po to, aby uzyskać nowoczesny wygląd ciągników oraz zapewnić najwyższy poziom ergonomii i bezpieczeństwa użytkowania. Całkowicie przeprojektowany został obszar wejścia do kabiny, przez co wsiadanie i wysiadanie jest znacznie łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze.

Zastosowane nowe stopnie wykonane są z aluminium i idealnie wpasowują się w styl ciągnika, podobnie jak nowe osłony amortyzatorów gazowych drzwi oraz tylnej szyby. Ciągniki Impuls CVT w standardzie posiadają 2 pary otwieranych drzwi, co ułatwia dostęp z każdej strony ciągnika.

Przylegająca do stopni szczelna osłona chroni dodatkowy zewnętrzny wyłącznik główny akumulatora, a także opcjonalne gniazda ogrzewania i złączkę przewodu powietrznego. Bezpieczną pracę w warunkach nocnych zapewnia wysoko wydajny system oświetlenia w technologii LED.

Pozostałe zmiany z zakresu oświetlenia obejmują ulepszoną pozycję światła roboczego, nowoczesne wskaźniki boczne LED, które po włączeniu są nakładane na kierunkowskazy oraz opcjonalne światła ostrzegawcze. Z tyłu ciągników poprawiono stabilność i mocowanie łącznika górnego. Dostępny jest wskaźnik położenia ułatwiający szybkie zamocowanie i sprawdzenie jego położenia z kabiny.

Cechy wnętrza kabiny

Nowe modele Impuls CVT kładą duży nacisk na wysoki komfort kierowcy. Kabina wykończona jest materiałami o wysokiej jakości. Ciągniki Steyr wyposażono przykładowo w nową kierownicę skórzaną klasy Premium.

Widoczność do przodu poprawia mniej rzucające się w oczy lusterko wsteczne, a także nisko zamontowana wycieraczka przedniej szyby, która obejmuje teraz o 60% większą powierzchnię. Wyposażenie wnętrza kabiny zawiera również chłodzony schowek, wysokiej jakości głośniki, nową szynę zawierającą zintegrowaną prowadnicę wiązki i dwa gniazda USB dla łatwego montażu monitorów narzędzi i innych urządzeń.

Ulepszenia CVT

Ciągniki Steyr od dawna są synonimem nowoczesnej technologii. Ich przekładnia bezstopniowa CVT daje wiele możliwości dostosowania ustawień, aby zapewnić maksymalną wydajność podczas pracy w każdych warunkach. Niestandardowe ustawienia pozwalają teraz operatorom na zapisanie i wczytywanie różnych charakterystyk zachowania pojazdu w oparciu o osobiste preferencje i wymagania danej aplikacji.

Charakterystyka jazdy ciągników Impuls CVT została ulepszona w kilku obszarach. Obejmują one różne zachowania przy przyspieszaniu i zwalnianiu, poprawione działanie rewersu, większą czułość pedału gazu, wprowadzenie funkcji obejścia pedału tempomatu oraz zwiększoną czułość i wykrywanie pozycji dźwigni Multicontroller, która może być używana do pracy z przekładnią CVT. W nowych ciągnikach Impuls CVT dostępna będzie też opcja zaawansowanego dżojstika z funkcjami przekładni przód/tył, zapewniająca kierowcom ergonomiczną i wygodną obsługę kluczowych funkcji pojazdu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.