[ATR] Nowości LemkenSiewniki

Nowa wersja siewnika punktowego Azurit firmy Lemken

Data publikacji:

Lemken to specjalista w dziedzinie profesjonalnej uprawy roli, który stale udoskonala swój asortyment. Tak też jest z punktowym siewnikiem precyzyjnym Azurit, którego najnowsza - 10. już wersja będzie dostępna od września 2021 roku. W porównaniu ze swoim poprzednikiem model ten oferuje wiele korzyści, takich jak siew nasion soi i słonecznika oraz aplikowanie nawozowych mikrogranulek.

Oferta siewników Azurit została rozszerzona. Oprócz znanych dotąd wersji 4-, 6- i 8-rzędowych, z rozstawem rzędów od 70 do 80 cm, dostępne są teraz także warianty z 6 lub 12 rzędami, z rozstawem 50 cm. Modyfikacji poddano redlice siewne, do których dodano formierkę bruzdową, skutecznie poprawiającą stopień rozmieszczania nasion.

Siewnik Azurit 10 ma możliwość wysiewu wszystkich dotychczasowo dostępnych rodzajów nasion, a dodatkowo nasion słonecznika oraz soi. Kolejną nowością jest system automatycznego rozdzielania nasion kukurydzy, w który można również wyposażyć starsze wersje siewnika. Wysoką skuteczność siewnika zapewnia także nowy system monitorowania nawozu, który automatycznie ostrzega operatora o zablokowaniu poszczególnych redlic nawozowych.

Urządzenie do rozprowadzania mikrogranulek

Dla wersji siewników Azurit z maksymalnie 8 rzędami opcjonalnie dostępne jest urządzenie do rozprowadzania mikrogranulek w bezpośrednim sąsiedztwie nasion - MicroHub 5. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne zwłaszcza w zimnych, suchych porach wiosennych.

Wówczas to początkowe zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze można z łatwością pokryć stosunkowo niewielkimi ilościami mikrogranulatów, które zapewniają łatwe przyswajanie cennych mikroskładników i gwarantują tym samym doskonały rozwój młodych siewek.

MicroHub jest w stanie pomieścić 200 l tego typu nawozu, który można zastosować w dawkach od 1 do 40 kg/ha. Dozownik urządzenia jest napędzany elektrycznie, a granulki podawane są pneumatycznie do bruzdy siewnej. Sterowanie systemem jest realizowane poprzez terminal pokładowy.

Lemken celowo kładzie duży nacisk na wydajność procesu nawożenia za pomocą systemu MicroHub 5, ponieważ temat ten zyskuje coraz większe znaczenie w dyskusjach publicznych. Jak twierdzi Bernd Valtwies - szef działu projektowania w firmie Lemken ds. technologii siewników precyzyjnych, nowy system MicroHub 5 oferuje najwyższą precyzję. Ponadto dostępny jest również dla starszych wersji siewnika Azurit dzięki dedykowanym zestawom modernizacyjnym.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.