Nowości Ochrona i nawożenie

Nowa seria wozów asenizacyjnych Pichona

Data publikacji:

Firma Pichon wprowadza swoją pierwszą serię standaryzowanych wozów do rozlewania nawozów płynnych oznaczoną jako SV. Dla wyeliminowania do 2025 r. narzędzi do rozlewania gnojowicy, będących główną przyczyną emisji amoniaku i odorów, znormalizowana konstrukcja wozów SV umożliwia montaż fabryczny lub doposażenie w bardziej ekologiczne narzędzia do rozlewania.

Nową gamę wozów asenizacyjnych Pichon rozpoczyna model SV16 o pojemności 16,6 tys. l i całkowitej masie dopuszczalnej 28 t. Wersja ta wyposażona jest w zintegrowane podwozie i układ jezdny typu Tandem z rozstawem osi ponad 180 cm. Dostarczany jest z górną rurą odpływową o średnicy 200 mm, wyposażoną dodatkowo w łapacz kamieni do zbierania ciał obcych podczas cyklu.

Opcjonalnie dostępny jest także akcelerator hydrauliczny odpływu oraz przepływomierz powiązany z systemem DPA dla zapewnienia bardziej precyzyjnego rozprowadzania. Wozy Pichon SV mogą zostać wyposażone w rampę z wężami lub płozami Vogelsang Black Bird o szerokości 12 i 15 m a także grzebień palcowy.

Nowy system sterowania iControl 7S

Nowością w wozach serii SV jest zastosowany system iControl 7s, który umożliwia sterowanie parametrami rozlewania za pomocą zintegrowanego 7” dotykowego ekranu. iControl 7s pozwala użytkownikowi w pełni zautomatyzować cykle pompowania, transportu i rozlewania gnojowicy dla zapewniania jeszcze większej wydajności pracy.

Dzięki informacjom zwrotnym, wyświetlanym na ekranie w czasie rzeczywistym, możliwe staje się monitorowanie i śledzenie każdego cyklu. Połączenie działania ręcznego dżojstika i dotykowego ekranu znacząco ułatwia także wszystkie operacje związane z obsługą narzędzi.

Sprawna obsługa i wsparcie klienta

Wstępna konfiguracja wozu odbywa się za pomocą specjalnego konfiguratora sprzedaży, co zapewnia niezawodny produkt - najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb rolnika, jak również szybszą realizację zamówienia oraz skrócenie czasu dostaw sprzętu.

Klienci Pichon otrzymują również sprawną obsługę posprzedażną za pośrednictwem firmowej sieci dystrybutorów. Dodatkowe wsparcie dla nowej serii wozów asenizacyjnych stanowi dedykowana witryna MyParts, która umożliwia przeglądanie pełnej dokumentacji technicznej produktu obejmującej podręczniki użytkownika, części zamienne itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.