Nowa seria 6S firmy Massey Ferguson

Data publikacji:

Firma Massey Ferguson podczas cyfrowej prezentacji pod hasłem „Born to Farm” zaprezentowała m.in. nową serię ciągników MF 6S, które zastępują cenione modele MF 6700 z serii S. Prezentowane ciągniki łączą w sobie wysoką moc i moment obrotowy z wszystkimi zaletami mniejszych maszyn. Według deklaracji producenta stanowią „rozszerzenie nowej ery doświadczeń użytkownika”, w zakresie łączności oraz inteligentnego rolnictwa w swojej klasie.

Wszystkie modele MF 6S napędzane są najnowszymi silnikami AGCO Power, o mocy od 135 do 180 KM, a dzięki układowi zarządzania mocą silnika (EPM) mogą zapewnić dodatkową moc 15 lub 20 KM. Zastosowane jednostki napędowe spełniają oczywiście wymagania normy Stage V dzięki wykorzystaniu znanego już bezobsługowego systemu SCR „All-in-One” marki Massey Ferguson.

Za przenoszenie napędu odpowiadają: przekładnia bezstopniowa Dyna-VT Super Eco, z nowym trybem automatycznym lub Dyna-6 Super-Eco 24 x 24, Semi-Powershift. Obie przekładnie wyposażone są w unikalną dźwignię MF Power Control znajdującą się po lewej stronie kolumny kierownicy, standardowo dostępny jest też układ AutoDrive, który automatycznie zmienia przełożenia w zależności od obciążenia i prędkości.

Praktyczna jest funkcja sprzęgła w hamulcu „brake-to-neutral”, która odłącza napęd również po uruchomieniu hamulców oraz opcjonalnie dostępna Super Creeper zapewniająca precyzyjne sterowanie z prędkością od 70 m/h.

Siła i zwrotność

Do głównych zalet nowej serii ciągników można zaliczyć także ich zwrotność, kompaktowe rozmiary, promień skrętu wynoszący zaledwie 4,75 m oraz najlepszy w swojej klasie stosunek mocy do masy. W zależności od wersji ciągnika jego masa całkowita wynosi do 12,5 t, natomiast dopuszczalna masa całkowita zestawu to 44,5 t.

Dzięki wydajnemu układowi hydraulicznemu typu CCLS (Closed Centre Load Sensing) o wydatku 110 l/min ciągniki MF 6S bez problemów poradzą sobie z obsługą szerokiej gamy dużego, nowoczesnego osprzętu rolniczego. Użytkownicy wymagający jeszcze większej wydajności mogą wybrać opcję 150 l/min w modelach Dyna-6 lub nawet 190 l/min w wersji z przekładnią Dyna-VT.

Wygodna kabina operatora i 4 wersje wyposażenia

Nowa seria ciągników MF 6S dostępna jest w 4 specyfikacjach: Essential, Panoramic, Efficient i Exclusive, a szeroki wybór opcji umożliwia odpowiednie dostosowanie ciągnika i poziomu inwestycji do konkretnych wymagań.

Kabina operatora wyposażona jest w fotel z zawieszeniem pneumatycznym lub w opcjonalny podgrzewany i wentylowany fotel wykończony skórą, nowy podłokietnik połączony z fotelem i klimatyzację. Precyzyjne sterowanie zapewniają: kompatybilny z systemem Isobus Multipad, wielofunkcyjny dżojstik oraz terminal Datatronic 5 z 9” dotykowym ekranem, który zapewnia wsparcie dla technologii MF Guide,  funkcję  szybkiego ustawiania  Go Mode, jak również MF Section Control, MF Rate Control oraz zbieranie danych MF Task Doc.

W wyposażeniu opcjonalnym znajdują się także: mechaniczne lub aktywne mechaniczne zawieszenie kabiny, panoramiczny dach Visio Roof oraz funkcja E-Loader, która zwiększa dokładność załadunku, wydajność i bezpieczeństwo.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.