Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Nowa ładowarka JCB 514-40

Data publikacji:

Firma JCB wprowadza do swojej oferty nowy model ładowarki teleskopowej Loadall. Prezentowana wersja 514-40 o wymiarach 1,8x1,56 m to najmniejszy model w historii firmy, który korzysta jednak w pełni z 45-letniego doświadczenia JCB w produkcji maszyn tego typu. Ładowarka 514-40 została stworzona do prac w niewielkich i ciasnych przestrzeniach, a jej uniwersalność pozwala  na działania w szerokim spektrum zastosowań rolnictwa, budownictwa i ogrodnictwa.

    Nowa ładowarka 514-40 firmy JCB wyposażona jest w silnik o mocy 25 KM.

Nowa ładowarka 514-40 firmy JCB wyposażona jest w silnik o mocy 25 KM. Silnik ten spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V, nie wymagając przy tym filtra cząstek stałych czy układu selektywnej redukcji katalitycznej. Ta trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,1 l, generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 66,9 Nm i zapewnia napęd poprzez dwuzakresową przekładnię hydrostatyczną. Maksymalna prędkość poruszania się wynosi w tym przypadku 15 km/h.

Duże możliwości

Dzięki swoim wymiarom i kompaktowej, zwartej budowie, ładowarka JCB jest w stanie zmieścić się nawet w drzwiach o wysokości 2 m. Stały napęd na 4 skrętne koła oraz masa własna 2700 kg zapewniają ładowarce dobrą trakcję i sprawny załadunek. Bardzo dobrze prezentują się też osiągi maszyny, ładowarka oferuje bowiem wysokość podnoszenia maksymalnie 4 m oraz udźwig do 1400 kg. Według zapewnień producenta uzyskała najlepszy w swojej klasie udźwig na pełnej wysokości, większy o 12% w stosunku do pozostałej konkurencji.

Przy swoich niewielkich rozmiarach model 514-40 ma również największą kabinę w swojej klasie. JCB nie idzie na kompromisy w kwestiach wygody i bezpieczeństwa. Kabina operatora jest więc o 200 mm szersza niż u konkurencji, zapewnia optymalną widoczność na wszystkie 4 koła, a dostęp do jej wnętrza nie sprawia żadnych problemów.

Kolejne zalety nowej ładowarki JCB to niskie koszty obsługi, a także łatwość serwisowania, ponieważ wszelkie newralgiczne punkty obsługi i konserwacji zgromadzone są w jednym miejscu. Możliwość holowania na docelowe miejsce pracy oznacza z kolei większą wygodę oraz  obniżenie kosztów transportu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.