Nowości Maszyny zielonkowe

Nowa kosiarka Kuhn FC 13460 RA

Data publikacji:

Nowa kosiarka FC 13460 RA z kondycjonerem i zintegrowanymi przenośnikami taśmowymi do łączenia pokosów jest dopełnieniem oferty firmy Kuhn w tym asortymencie maszyn. Zapewnia znacznie większą wydajność pracy w porównaniu z konwencjonalnymi zestawami koszącymi.

    Nowa kosiarka Kuhn FC 13460 RA

Koszenie łąk o dużych powierzchniach jedną maszyną pozwala na znaczne oszczędności siły pociągowej, paliwa i kosztów pracy. Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA zapewnia największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek Kuhn, wynoszącą od 12,4 do 13,4 m.
Zespół koszący z przenośnikiem taśmowym tworzy w jednym przejeździe pokos o szerokości od 1,8 do 3 m, zbierając skoszoną trawę z pasa o szerokości ponad 13 m. Dzięki temu rolnik może w pełni wykorzystać potencjał maszyn do zbioru paszy, jak np. sieczkarnia.

Przenośniki taśmowe mogą być również uniesione, by można było pozostawiać skoszone rośliny w szerokich pokosach, co obniży w nich zawartość wody. Teleskopowa oś, w którą standardowo jest wyposażona maszyna, zwiększa rozstaw kół do pracy na łące, tym samym ułatwiając formowanie szerszego i równomiernie ukształtowanego pokosu, co zapewnia efektywne suszenie i lepsze pobieranie przesuszonych roślin przez sieczkarnię polową. Dodatkowo szeroki rozstaw kół zapewnia lepszą stabilność maszyny podczas zawracania i  pracy na zboczach.

Sprawdzone rozwiązania

Kosiarka z kondycjonerem jest wyposażona w renomowane rozwiązania firmy Kuhn, takie jak belka tnąca Optidisc Elite, wyróżniająca się wytrzymałością i jakością cięcia w każdych warunkach. Łatwa w obsłudze belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiego montażu noży Fast-Fit. Listwa tnąca zapewnia lepsze nakładanie się na siebie obszarów cięcia pomiędzy dyskami rozbieżnymi oraz większą przestrzeń pomiędzy dyskami zbieżnymi, co zapewnia lepsze przenoszenie strumienia ściętej masy roślin do tyłu belki tnącej. Dzięki temu belka tnąca Optidisc Elite zapewnia najlepszą jakość cięcia trawy w każdych warunkach.

Odchylany stalowy kondycjoner palcowy również zapewnia wysoką jakość spulchnienia zielonek. Rotory kondycjonera napędzane są za pomocą przekładni z dźwignią zamiany przełożeń, co ułatwia dostosowanie intensywności spulchniania do rodzaju paszy i warunków zbioru.
Innowacyjny układ kinematyczny ramy i zespołów koszących zapewnia mocną i stałą regulację nacisku na podłoże dzięki zawieszeniu Lift-Control, co zapewnia lepszą ochronę runi roślinnej i dobre kopiowanie terenu. Nacisk na podłoże można regulować w dowolnym momencie za pomocą interfejsu sterowania Isobus.

Gleba dobrze chroniona

Kosiarkę z kondycjonerem FC 13460 RA zaprojektowano z uwzględnieniem ochrony gleby przed nadmiernym zagęszczeniem. Dobry rozkład obciążenia, niewielka masa i niskociśnieniowe opony zapobiegają degradacji struktury podłoża nawet w mokrych warunkach. Maszyna ta doskonale wpisuje się w strategię rolnictwa o kontrolowanym ruchu na pasie łąki o szerokości 12 m. Wpływ przejazdu maszyny na podłoże jest niewielki, dzięki czemu można zoptymalizować jej wpływ na ruń. Mniejsze ugniatanie gleby wpływa korzystnie na zwiększenie produkcji paszy.

Różne elementy sterujące maszyną, w tym kosiarką czołową, można łatwo obsługiwać w prosty sposób za pomocą terminala pokładowego, zgodnego z Isobus lub jednego z terminali CCI 800 albo 1200 (dostępne jako opcja). Do sterowania najczęściej wykonywanymi zadaniami można również wykorzystać dżojstik CCI A3, którego cechą szczególną jest wyświetlanie funkcji na zintegrowanym z nim ekranie.

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA spełnia wysokie wymagania klientów, dotyczące trwałości i niskich kosztów obsługi. Codzienna obsługa ogranicza się do podstawowych czynności. Maszyna jest oryginalnie wyposażona w płozy talerzowe i noże „Triple 5”, których żywotność znacznie przekracza żywotność standardowych noży stosowanych zwykle w kosiarkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.