Nowości Maszyny zielonkowe

Nowa dyskowa kosiarka SaMASZ-u

Data publikacji:

Firma SaMASZ, producent wysokiej jakości maszyn zielonkowych oraz komunalnych, wprowadza do swojej oferty nową kosiarkę dyskową - model XT 340, który zapewnia uzysk czystej paszy oraz chroni darń.

Kosiarka dyskowa XT 340 o masie własnej 1240 kg wymaga ciągnika o mocy minimum 100 KM i prędkości WOM 1000 obr./min. Sprzęganie z ciągnikiem odbywa się poprzez TUZ kat. II/III. Regulowane sworznie dolnego zaczepu ułatwiają agregację z różnymi typami ciągników. Szerokość i wysokość transportowa wynoszą odpowiednio 2,35 i 3,85 m.

Transport odbywa się w pozycji 125°, jest także możliwość odstawienia maszyny w pozycji transportowej dzięki standardowym stopom podporowym, co zapewnia oszczędność miejsca podczas magazynowania. Nowy model kosiarki ma duży zakres kopiowania terenu, wynoszący ±24°. Kosiarka oferuje szerokość roboczą 3,4 m, szerokość pokosu od 2 do 2,25 m oraz bezstopniową regulację wysokości koszenia w zakresie od 4,5 do 7 cm. Istnieje także możliwość zastosowania opcjonalnych płóz wysokiego koszenia, które zwiększają wysokość koszenia do 6-9 cm lub podwójnych płóz wysokiego koszenia do 8-12 cm.

Obsługa kosiarki jest bardzo prosta. Kosiarka posiada złącza hydrauliczne KennFixx, automatyczną blokadę podnoszenia na uwrociach oraz funkcję hydraulicznego składania na uwrociach i do transportu. Standardowo dostępna jest możliwość płynnej regulacji hydropneumatycznego odciążenia realizowana z poziomu kabiny operatora ciągnika.

Konstrukcja nowej kosiarki SaMASZ-u oparta została na sprawdzonych i cenionych rozwiązaniach, takich jak chociażby listwa tnąca PerfectCut, zapewniająca optymalny docisk do podłoża z łatwą regulacją i dopasowaniem do warunków pracy czy system safeGear stanowiący dodatkowe zabezpieczenie kół zębatych w listwie i ochronę przed kamieniami.

Koszty eksploatacyjne maszyny są niskie, większość napraw i czynności konserwacyjnych można dokonać we własnym zakresie. Wyposażenie standardowe obejmuje zestaw dodatkowych noży wraz z kluczem do szybkiej wymiany, hartowane ślizgi oraz nakładki ścieralne, bezpiecznik hydrauliczny, system regulacji szerokości pokosu, tablice ostrzegawcze z oświetleniem LED oraz pulpit sterujący.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.