[ATR] Technika NSK

Niezawodne zespoły piast firmy NSK

Data publikacji:

Łożyska stosowane w rolnictwie są narażone na wiele potencjalnych zagrożeń, w tym na działanie wilgoci, pyłu z gleby, nawozów powodujących korozję i bardzo dużych obciążeń udarowych (np. powstających w wyniku odpryskiwania kamieni). W takich wymagających warunkach pracy bardzo dobrze sprawdzają się piasty Agro, charakteryzujące się solidną konstrukcją łożysk i bardzo skutecznym uszczelnieniem. Te produkowane w Niemczech innowacyjne zespoły łożyskowe znajdują zastosowanie w krótkich bronach talerzowych, siewnikach i kosiarkach bijakowych.

Bardzo trudne warunki pracy i regularne procesy mycia pod wysokim ciśnieniem sprawiają, że łożyska i uszczelki stosowane w osprzęcie i maszynach rolniczych muszą spełnić szereg rygorystycznych wymagań. Łożyska niskiej jakości na pewno nie podołają pod względem wytrzymałości konstrukcyjnej bądź też nie osiągną takiego poziomu wydajności, aby zapewnić czas sprawności niezbędny do niezawodnej i produktywnej pracy. W takich przypadkach można spodziewać się częstych przestojów i kosztownych awarii.

Skuteczne uszczelnienie

Aby skutecznie przeciwdziałać tym uciążliwościom, warto bliżej przyjrzeć się zespołom piast Agro - ekonomicznym, samosmarującym jednostkom łożyskowym, których zastosowanie przynosi szereg korzyści. Wysoko wydajne piasty Agro są wyposażone w dwurzędowe łożyska kulkowe skośne, przenoszące duże obciążenia osiowe i promieniowe, umieszczone w starannie opracowanej, solidnej obudowie, którą można bezpośrednio (i łatwo) połączyć z maszyną za pomocą zintegrowanego kołnierza.

Piasty Agro charakteryzują się również bardzo skutecznym uszczelnieniem, które zapewnia pewną ochronę przed wymagającym środowiskiem roboczym. To kompleksowe rozwiązanie stanowi połączenie systemu uszczelnień labiryntowych i stykowych, co zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń oraz wydostawaniu się smaru na zewnątrz.

Zespoły łożyskowe Agri Disc Hub, nasmarowane na cały okres eksploatacji, zapewniają użytkownikom bezobsługową pracę.
Innowacyjna konstrukcja łożysk i systemu uszczelnień znacznie wydłuża żywotność produktów. I według producenta, nawet przy ekstremalnych obciążeniach piasty Agro - a tym samym maszyny i sprzęt, w których funkcjonują - gwarantują kilkukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań, a dzięki modułowej konstrukcji można je bardzo szybko dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Szybkie dostawy w tym zakresie zapewnia działający od 1954 r. zakład produkcyjny NSK w niemieckim Munderkingen. Warto dodać, iż w następstwie przejęcia zakładu przez NSK w 1990 r. wprowadzono tam bardzo elastyczne instalacje produkcyjne, które umożliwiają wytwarzanie nawet niedużych partii indywidualnie dopasowanych łożysk tocznych o dużej wydajności. W magazynie NSK Europe dostępne są zespoły łożyskowe dla talerzy o średnicy do 800 mm.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.