[ATR] Technika Mammut

Niezawodne karmienie z Mammut

Data publikacji:

Austriacka firma Mammut skupiona jest na żywieniu krów. W swoim asortymencie posiada wozy paszowe mobilne i stacjonarne, z napędem elektrycznym lub spalinowym, mieszalniki pasz, wały zagęszczające do silosów, wały mieszające, chwytaki i łyżki ścinające czy łyżki do kiszonki. Produkty Mammut używane są nawet w największych gospodarstwach, cechuje je bardzo wysoka jakość wykonania, przemyślane rozwiązania oraz niska awaryjność.

Rosnące wymagania dotyczące wydajności gospodarstw wymagają nowych koncepcji w zakresie żywienia zwierząt gospodarskich. Właściwa mieszanka paszowa jest w takim wypadku kluczem do sukcesu, więc jej przygotowanie w postaci mieszanek paszowych sprawdza się zarówno w wysoko wydajnym tuczu i chowie bydła mlecznego, jak i w odchowie cieląt.

Mieszalniki pasz Mammut charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i dużą wszechstronnością. W szczególności w odniesieniu do mieszarek stacjonarnych można je dostosować w każdym zamówieniu do indywidualnych wymagań klienta. Modele ciągnięte lub samobieżne można dodatkowo dostosować do określonych wymagań, dodając różne akcesoria opcjonalne. Umożliwia to również małym i średnim gospodarstwom z nisko zadaszonymi lub starszymi oborami optymalne wykorzystanie istniejących zasobów.

Mammut, dzięki indywidualnym rozwiązaniom w swojej kompaktowej gamie wozów paszowych Profi Mix o pojemności od 1,5 do 4 m³, stworzył elastyczne rozwiązania dla małych i średnich gospodarstw. W przypadku wozów Profi Mix odległość między lejem mieszającym a ślimakiem jest tak dobrana, aby wszystkie składniki paszy można było niezawodnie posiekać i wymieszać. Dzięki 6 ostrzom i zastosowanym przeciwnożom pionowy ślimak zawsze daje dobrą wydajność cięcia nawet przy dużym udziale surowego włókna.

Wydajne zagęszczanie w silosie bunkrowym 

Łańcuch logistyczny związany z karmieniem bydła ma coraz większe znaczenie czasowe. Aby zapewnić dokładne zagęszczenie kiszonki, należy używać odpowiednich narzędzi. Wały silosowe Mammut Silo Kompakt zapewniają tutaj szybkie zagęszczanie rozprowadzonej paszy z optymalnym efektem głębokości. To nie tylko zwiększa wydajność łańcucha żniwnego, ale przy tym zapewnia oczekiwaną jakość paszy i związany z nią sukces ekonomiczny.

Dobrze przemyślana konstrukcja talerzy zapewnia wysokie obciążenie punktowe, a tym samym równomierne zagęszczanie aż do dolnej części rozłożonej warstwy paszy. Umożliwia idealne zagęszczenie aż po same krawędzie w zaledwie kilku przejazdach. Co równie ważne, efektywne zagęszczanie silosu na kiszonkę z trawy i kukurydzy zapobiega nieprawidłowej fermentacji i kosztownym stratom paszy.

Wytrzymała łyżka Silo Bucket

W przypadku kiszonki długowłóknistej i paszy w postaci cząstek (np. kiszonka z kukurydzy, wysłodki buraczane itp.) hermetyczna konserwacja paszy i precyzyjne jej pobieranie odgrywają ważną rolę.  Możliwe jest to tylko dzięki dokładnemu cięciu. Łyżka do pobierania kiszonki zapewnia łatwość i szybkość użytkowania w połączeniu z precyzyjnym cięciem. Zamknięte jej dno zapobiega stratom podczas transportu oraz utrzymuje w czystości plac i płytę silosu. 

Zwarta powierzchnia cięcia jest z kolei ważna w przypadku drobno posiekanej paszy, aby zapobiegać dostawaniu się do środka powietrza i gniciu materiału paszowego. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji łyżki ścinającej blok jest zawsze czysto oddzielany od silosu. Zastosowane ostrze tnące wykonane zostało ze stali Hardox, a jego geometria ma wiele zalet. Zapewnia niski opór w silosie, wysoką jakość pobieranej paszy i długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Łyżka do ścinania jest również bardzo skuteczna podczas napełniania zbiornika wozu paszowego, nie ma potrzeby wymiany dodatkowych narzędzi.  Oznacza to oszczędność czasu i zmniejszenie zużycia paliwa, co ostatecznie skutkuje  poprawą ekonomiki chowu bydła.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.