Nawożenie gnojowicą za pomocą belki Vogelsang BlackBird 

Data publikacji:
Nawożenie gnojowicą za pomocą belki Vogelsang BlackBird 

Precyzja jest kluczem dla uzyskania maksymalnej wydajności na każdym etapie procesu dystrybucji gnojowicy. Zapewnia lepszy wzrost roślin, zmniejsza utratę składników odżywczych i powoduje mniejszy wpływ na środowisko. System nawożenia gnojowicą za pomocą belki BlackBird oferuje jednak nie tyko dokładność działania, ale także wiele innych zalet takich jak: niska masa własna, pasywny kompensator drgań w środkowej ramie układu zawieszenia, łatwa modernizacja oraz kompaktowa pozycja podczas transportu.

 

Intensywne badania natężenia i charakterystyki przepływu gnojowicy podczas nawożenia prowadzone przez firmę Vogelsang doprowadziły do opracowania ​​zupełnie nowych rozwiązań w tym zakresie. Precyzyjne dystrybutory Vogelsang BlackBird zapewniają wysoką precyzję działania dzięki optymalnemu pozycjonowaniu aplikatorów centralnie w belce, specjalnemu układowi węży zapobiegającemu kształtowaniu się litery V oraz zaawansowanej geometrii płozy. Urządzenie jest przeznaczone do montażu na sztywno lub 4-punktowym układzie hydraulicznym, oferując szerokość roboczą od 12 do nawet 24 m z rozstawem węży wynoszącym 25 cm.

Równomierny przepływ gnojowicy

Firma Vogelsang opracowała szereg innowacyjnych rozwiązań dla uzyskania tak ważnego równomiernego przepływu gnojowicy. Dystrybutor ExaCut ECQ jest położony centralnie na ramieniu bocznym. Zapewnia duże przekroje dla mniejszych strat ciśnienia oraz dokładniejszą dystrybucję składników odżywczych, przy o 50% mniejszym zapotrzebowaniu na moc. Jednocześnie gwarantuje dłuższą żywotność oraz szybszą i łatwiejszą konserwację. Jest to zasługa zastosowania dużej pokrywy serwisowej, która umożliwia bezpośredni dostęp do newralgicznych podzespołów.

Co ważne, podczas prac konserwacyjnych nie jest konieczny uciążliwy demontaż rozdzielacza i pokrywy z podłączonymi wężami wylotowymi i przewodami zasilającymi. Na szczególną uwagę zasługuje również nowatorska geometria końcówki dozującej, która przypomina ptasi dziób. Jej wydłużony kształt nie tylko zapewnia równomierny przepływ gnojowicy na całej długości wylotu, ale także lepiej wnika w glebę, sprawia, że gnojowica dostaje się bezpośrednio między rośliny, a przez to zapobiega ich zanieczyszczeniu podczas samej aplikacji.

Wszystkie węże odprowadzające mają podobną długość. Dzięki ich zoptymalizowaemu układowi gnojowica dociera do gleby niemal jednocześnie na całej szerokości roboczej. Tworzywo sztuczne użyte do produkcji węży BlackBird jest bardzo wytrzymałe, a przy tym elastyczne. Dzięki temu węże są odporne na działanie chemikaliów i wpływów środowiskowych. Czarny kolor zapewnia przy tym większą odporność na promieniowanie UV, co również wydłuża ich okres eksploatacji. Warto wspomnieć również o funkcji Drop Stop, która sprawia, że podczas jazdy po drogach węże systemu belek są obrócone w górę o 180°, tak aby były ustawione pionowo. To zapobiega wyciekom i utrzymuje drogę czystą i bezpieczną.

Prosty montaż i bezpieczny transport

Ze względu na kompaktową konstrukcję i położenie środka ciężkości blisko zbiornika oraz dzięki zintegrowanemu urządzeniu mocującemu/ zabezpieczającemu zarówno montaż, jak i doposażenie maszyny nie stanowią problemu. Ponadto za pośrednictwem zaawansowanej prowadnicy ramy zawieszenie jest również zoptymalizowane pod kątem wozów asenizacyjnych o większej średnicy opon.

Zmodyfikowane resory piórowe kompensują wszelkie drgania podczas pracy na polu oraz w czasie składania i transportu. Siłowniki hydrauliczne z tłumieniem w położeniach końcowych zapewniają płynne składanie, które nie obciąża zbytnio układu zawieszenia. Szerokość transportowa niezależnie od wersji wynosi zawsze poniżej 3 m. Dla wersji o szerokości roboczej 21 oraz 24 m dostępne są opcje składania ręcznego lub hydraulicznego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.