Aktualności

Najwyższy zysk roczny w historii Trelleborg 

Data publikacji:

Grupa Trelleborg może zaliczyć ubiegły rok do niezwykle udanych. Z opublikowanego raportu wynika, iż wzrost obrotów, a w szczególności zysków w 2021 r. był dwucyfrowy, dzięki czemu marża EBIT wyniosła w sumie 15,2%. 

    Najwyższy zysk roczny w historii Trelleborg 

Obroty grupy wzrosły o 11,9% i oszacowano je na 3,25 mld euro. W porównaniu do roku poprzedniego zysk operacyjny był wyższy o 25,8% i wyniósł 495 mln euro. Dla obszaru Trelleborg Wheel Systems obrót w ubiegłym roku wyniósł 968 mln, co oznacza wzrost o 15%. Zysk operacyjny o wartości 116,7 mln euro oznacza wzrost o 15,6% w stosunku do roku poprzedniego.  Jak podkreślił Peter Nilsson, przewodniczący CEO, rok 2021 był dotychczas - najlepszym rokiem w historii Trelleborg w odniesieniu do obrotów, wyniku ekonomicznego i marży, mimo wszystkich wyzwań, które ten rok przyniósł.

Segment działalności należący do Trelleborg Wheel Systems również dobrze się rozwijał, jednak jego marża w 2021 r. utrzymała swój poziom. Z raportu szwedzkiego przedsiębiorstwa wynika, iż marża EBIT pozostaje na niezmienionym poziomie i wynosi 12%, ponieważ wyższe obroty zostały zrównoważone przez „znacznie zwiększone wydatki na surowce i energię”. Według oceny Trelleborg, negatywnie kształtował się tzw. Sales-Channel-Mix 2021 oraz kurs wymiany korony szwedzkiej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.