Nowości

Największy opryskiwacz zaczepiany John Deere

Data publikacji:

Nowy opryskiwacz R975i firmy John Deere jest największym wśród dotychczas wyprodukowanych przez firmę modeli zaczepianych. Maszyna ma zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 7500 l, a dołączy do pozostałych z serii R900i (mają one zbiorniki o pojemności 4400, 5200 i 6200 l) w 2022 r.

Tak jak pozostałe opryskiwacze z tej linii, nowy model będzie wyposażony w oprzyrządowanie pozwalające na wykorzystanie techniki i technologii rolnictwa precyzyjnego John Deere, w tym stosowanie dodatkowych inteligentnych rozwiązań. Model JD R975i powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na zbiorniki o większej pojemności i szersze belki polowe, a także na większą dokładność zabiegów, mniejsze zużycie środków ochrony roślin oraz większą wygodę przy napełnianiu i obsłudze opryskiwacza.

Większy zbiornik maszyny dla rolników i usługodawców oznacza, że będą więcej czasu spędzać na opryskiwaniu pól, a tym samym osiągać większą produktywność, pokrywając pestycydem większy areał po jednym napełnieniu zbiornika. Ponadto sprawdzony dwuobwodowy układ opryskowy PowrSpray pozwoli skrócić czas napełniania wodą zbiornika, poprawi aplikację cieczy roboczej oraz zwiększy dokładność wykonywanego zabiegu.

Jako pierwsze spośród opryskiwaczy John Deere, modele serii M900(i) oraz R900i będą opcjonalnie oferowane z 25-centymetrowym rozstawem dysz na belce polowej.

Jest to rozwiązanie typu „On Centre” („pośrodku”), co oznacza, że między każdą parą korpusów dysz montowanych w rozstawie 50 cm na belce polowej umieszczana jest dodatkowa dysza. John Deere dołożył dodatkową dyszę na obu końcach belki, by umożliwić pełne pokrycie i wyeliminować niedostateczną aplikację środka ochrony w okolicach końcach belki.

Wszystkie opryskiwacze zaczepiane mogą być wyposażane w opcje wprowadzone do serii R700i na rok 2021. Należy do nich indywidualne sterowanie dyszami, które ogranicza zjawisko nadmiernego lub niedostatecznego dawkowania, przyczyniając się do lepszej ochrony upraw, a jednocześnie obniżając nakłady finansowe.

Sterowanie dyszami pozwala oszczędzić na środkach ochrony roślin kwotę sięgającą (wg producenta) 6 EUR/ha ponad to, co daje sterowanie sekcjami. Kolejnym elementem wyposażenia jest nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Zapobiega ono kontaktowi ze środkami ochrony roślin oraz ich rozlewaniu, tak aby napełnianie opryskiwacza było bezpieczne dla środowiska i dla operatora.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.