[ATR] Nowości Amazoneopryskiwacze

Najnowsze opryskiwacze zaczepiane Amazone

Data publikacji:
Najnowsze opryskiwacze zaczepiane Amazone

Nowe opryskiwacze zaczepiane firmy Amazone zapewniają maksymalną wydajność w najbardziej kompaktowej formie. Modele UX 7601 Super i UX 8601 Super osadzone są na pojedynczej osi, a ich nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy gwarantują wysoką stabilność podczas prac polowych. Niska masa netto oraz maksymalna pojemność zbiornika dopuszczalna na jednej osi decydują z kolei o wysokiej wydajności operacyjnej opryskiwaczy.

Najnowsze modele opryskiwaczy posiadają całkowicie nową ramę, której nachylony do przodu kształt umożliwia idealne rozłożenie ciężaru. Dzięki specjalnemu profilowi ​​ramy środek ciężkości jest położony bardzo nisko, co zapewnia wysoką stabilność na zboczach i podczas pokonywania zakrętów. Stabilność poprawiają również: wąski profil zbiornika opryskiwacza i zbiorników świeżej wody zamontowanych po obu stronach ramy. W zależności od potrzeb klienta opryskiwacze mogą być wyposażone w oś sztywną lub kierowaną - z kątem skrętu do 28°. Oś jest standardowo nieresorowana, ale jako opcja dostępna jest amortyzacja hydropneumatyczna. Kompaktowe wymiary opryskiwaczy oraz ich stosunkowo niska masa znacząco ułatwiają manewrowanie. Dopuszczalna masa całkowita wynosi 14 t.

Wydajny układ roboczy

W zależności od wersji opryskiwacze Amazone wyposażone są w polietylenowe zbiorniki o pojemności 8000 i 9000 l. Przemyślana geometria zbiornika o zaokrąglonej konstrukcji oraz gładkie ścianki sprawiają, że czyszczenie nie stanowi żadnego problemu. Wąski profil zapobiega kołysaniu się płynów podczas pokonywania zakrętów, zapewniając w ten sposób stabilność przy częściowym wypełnieniu zbiornika. Poprzez dużą platformę zapewniony jest bezpieczny dostęp do otworu zbiornika.
Opryskiwacze Amazone UX są standardowo wyposażone w nowe pompy tłokowo-membranowe z napędem hydraulicznym. Pompa rozpylająca ma wydajność 250 l/min, natomiast pompa mieszająca 350 l/min. Zastosowana w nich technologia zapewnia wysoką wydajność tłoczenia niezależnie od ciśnienia natrysku, przez co zarówno intensywność mieszania i dawka aplikacji są zawsze zoptymalizowane. Okres eksploatacji pomp został wydłużony, a serwis uproszczony. Większe średnice tłoków wymagają krótszego skoku dla tej samej wydajności przenoszenia, przez co membrany podlegają mniejszym obciążeniom mechanicznym. Pompy opryskiwacza i mieszadła mogą być napędzane mechanicznie przez wał odbioru mocy lub hydraulicznie, przy czym hydrauliczny napęd jest w pełni zintegrowany ze sterowaniem Isobus i automatycznie reguluje wymaganą prędkość pompy.

Innowacyjne rozwiązania

Nowe zaczepiane opryskiwacze serii UX wyposażone są we wszystkie innowacyjne technologie ochrony roślin, które zapewniają najwyższą precyzję, wydajność i ekonomię pracy. Opcjonalny system HighFlow+ pozwala zmaksymalizować wydajność pracy przy większych szerokościach belki dzięki wyższym prędkościom roboczym, jednocześnie zapewnia także utrzymanie odpowiedniego natężenia oprysku. Inteligentna technologia sterowania umożliwia stosowanie obu pomp do oprysku oraz sprawia, że maszyna zawsze dysponuje wystarczającą wydajnością mieszania. Wszystkie elementy systemu HighFlow+ są oczywiście całkowicie zintegrowane z cyklem czyszczenia.
System SmartCenter zapewnia maksymalny komfort obsługi. Opryskiwacze UX wyposażone są w rozwadniacz o pojemności 60 l - z pierścieniem płuczącym, dyszę do płukania kanistra, dyszę mieszającą do efektywnego wprowadzania granulatu sypkiego, lancę natryskową, pokrywę zbiornika z dużą przestrzenią do przechowywania oraz funkcję czyszczenia rozwadniacza przy zamkniętej pokrywie. Dla SmartCenter dostępne są również 3 poziomy systemu operacyjnego: pakiet Standard z całkowicie ręczną obsługą, Comfort z terminalem Twin 3.0 z automatycznym zatrzymaniem napełniania, zdalnie sterowanymi programami czyszczenia i dynamiczną regulacją mieszadła oraz najwygodniejszy w użytkowaniu Comfort-Pack plus z dotykowym terminalem do obsługi opryskiwacza, z całkowicie zautomatyzowanymi procesami napełniania i czyszczenia.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.