Wywiady Aktualności

Meprozet Kościan z europejską homologacją na nowe rynki

Data publikacji:

Obchodząca w tym roku pół wieku produkcji wozów asenizacyjnych firma Meprozet Kościan to dziś bez wątpienia znaczący w tej grupie maszyn gracz na rynku polskim i europejskim. Przedsiębiorstwo rozwija swoją ofertę w zakresie rozwiązań typowo rolniczych, a drugą istotną gałęzią działalności firmy jest branża komunalna, na co wskazują powołani kilka tygodni temu nowi członkowie zarządu Meprozet Kościan. Jaki jest bilans otwarcia firmy na przełomie III i IV kwartału 2023 r., w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówią: Paweł Suchorski, prezes zarządu i Piotr Wrześniak, wiceprezes zarządu Meprozet Kościan.

    Od prawej: Paweł Suchorski, prezes zarządu i Piotr Wrześniak, wiceprezes zarządu Meprozet Kościan.

    Od prawej: Paweł Suchorski, prezes zarządu i Piotr Wrześniak, wiceprezes zarządu Meprozet Kościan.

Weszliście Państwo z początkiem września br. w skład zarządu firmy Meprozet Kościan. Proszę zatem o odpowiedź na pytanie – na realizację jakich głównych celów Panowie stawiacie?

Paweł Suchorski: Firma Meprozet Kościan rozwijała się przez wiele lat bardzo dobrze, chcemy utrzymać ten trend a wręcz wzmocnić. Myślimy też o intensyfikacji naszych działań na rynkach zagranicznych, głównie w Europie Środkowej i Zachodniej, a także w krajach bałtyckich. Jest to możliwe po uzyskaniu niedawno wymaganej w całej UE europejskiej homologacji. Poszukujemy także możliwości wejścia na rynki pozaeuropejskie. Będziemy również promować nasze nowoczesne rozwiązania technologiczne, którego przykładem jest model Rexager wprowadzony w ostatnim okresie do oferty.

Skoro mówimy o Państwa firmie, to proszę przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące produkcji.

PS: Zatrudniamy ponad 100 pracowników, w tym wysoce wykwalifikowaną kadrę konstruktorów i projektantów urządzeń, a także doświadczoną grupę specjalistów w dziale produkcji, którzy od lat wytwarzają wyroby najwyższej jakości. W ostatnim czasie powstała nowoczesna lakiernia ze śrutownią, doposażony został park maszyn produkcyjnych, m.in. o robota spawalniczego. Inwestujemy w większą ergonomię procesów produkcyjnych. Mierzymy się także z wyzwaniami dotyczącymi ogólnie pojętej cyfryzacji procesów technologicznych, procesów projektowania i zarządzania firmą. Jesteśmy także w trakcie projektów termomodernizacyjnych i związanych z fotowoltaiką.

Piotr Wrześniak: Nasza produkcja z roku na rok wzrasta, rynek rolny oczekuje oferowania maszyn bardziej zaawansowanych technologicznie, większych, o większej sprawności i my wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Naszym klientom z obszaru usług komunalnych oferujemy urządzenia coraz bardziej zaawansowane technologicznie.

Wiele firm może pochwalić się wysoce zaawansowanym parkiem maszynowym i powszechnie cenionymi certyfikatami gwarantującymi np. wysoką i powtarzalną jakość produkcji. Jak jest pod tym względem w firmie Meprozet Kościan?

PW: Meprozet Kościan oczywiście posiada certyfikat ISO 9001, a w tej chwili przygotowujemy się do uzyskania certyfikatu ISO14001, dodatkowo uzyskaliśmy w ostatnim okresie homologację zgodną z wymogami UE na produkowane przez nas wozy asenizacyjne. Od lat stosujemy unikatową technologię dwustronnego spawania zbiorników, która powoduje ich zwiększoną wytrzymałość.

Czy elementy konstrukcyjne maszyn dostarczane są przez kooperantów zewnętrznych, czy wszystko wykonywane jest we własnym zakresie?

...

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.