[ATR] Aktualności agritechnica

Medale Agritechniki przyznane

Data publikacji:

Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG, organizator targów Agritechnica, ogłosiło właśnie zwycięzców Agritechnica Innovation Awards. Spośród 164 ostatecznie zakwalifikowanych zgłoszeń, przyznano 1 złoty oraz 16 srebrnych medali.

Nagroda Agritechnica Innovation Gold Award jest przyznawana za innowację, która demonstruje nową koncepcję, w której znacząco podniesiono funkcjonalność lub zapoczątkowano zupełnie nowy proces. Nagrodzone rozwiązanie musi mieć praktyczne znaczenie na poziomie gospodarstwa, poprawiać rentowność operacyjną i dawać korzyści w zakresie wydajności. Powinno też poprawiać stan środowiska i zmniejszać zużycie energii, zmniejszać obciążenie pracą, a zwiększać jej bezpieczeństwo.

Złoty medal: NeXaT - NeXaT-Systemtraktor.

Systemtraktor to pojazd nośny przeznaczony do wszelkich prac związanych z uprawą roli i kultywacją. W porównaniu z kombinacjami ciągnika i narzędzia ciągniętego rozwiązanie to zapewnia znacznie większą wydajność pracy, lepszy zbiór plonu, ochronę struktury gleby i środowiska. NeXaT jest autonomiczną maszyną roboczą, przystosowaną do alternatywnych technologii napędowych, wyposażoną w system monitorowania peryferyjnego z kabiną obracaną o 270°. Obsługa maszyny jest w pełni automatyczna z możliwością ręcznego prowadzenie pojazdu podczas transportu.

 

Nagrody Agritechnica Innovation Silver Award są przyznawane za innowacje w istniejącym produkcie dla dalszej poprawy jego funkcjonalności i niezawodności. Kto je otrzymał? Przeczytacie w najnowszym wydaniu atr express (24/2021).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.