[ATR] Technika McHalekosiarki rolnicze

McHale Pro Glide - kosiarki z Irlandii

Data publikacji:
McHale Pro Glide - kosiarki z Irlandii

Kosiarki firmy McHale to maszyny wysokiej klasy, które pozostawiają czyste ściernisko, zapewniając najwyższą jakość paszy. Model Pro Glide R3100 jest wersją kosiarki tylnej, która oferuje szereg unikalnych funkcji, w tym samoczynną regulację kąta listwy tnącej, stały docisk listwy tnącej do podłoża oraz optymalne spulchnianie.

Wszystko to, aby uzyskać wysoką wydajność koszenia do 3,5 ha/h i czysty, równomierny pokos. Kosiarka tylna Pro Glide R3100 wymaga sprzężenia z ciągnikiem o minimalnej mocy 80 KM, z wałem odbioru mocy o prędkości 1000 obr./min. Agregacja maszyny odbywa się poprzez zaczep kat. II lub kat. III, bądź trzypunktowy podnośnik tylny. Do połączenia hydraulicznego niezbędna jest  pojedyncza sekcja hydrauliczna dwustronnego działania z wolnym przepływem, minimum 20 l/min przy ciśnieniu roboczym 160 barów.

Kopiowanie terenu 3D

Unikatowym rozwiązaniem w kosiarce R3100 jest opatentowana przez McHale technologia adaptacji do podłoża, która umożliwia 3-wymiarowe kopiowanie terenu i pozwala kosiarce na ruch po łuku od lewej do prawej, a także do przodu i do tyłu w celu najlepszego dostosowania do zmian ukształtowania terenu.

W ten sposób oszczędza się czas i maksymalizuje wydajność, uzyskując wyższą prędkość koszenia bez konieczności ponownego aktywowania głównego zabezpieczenia. Listwa tnąca ma aż 17-stopniowy zakres ruchu poprzecznego, a w przypadku nachylenia lub obniżenia terenu automatycznie dostosowuje kąt koszenia, odchylając się w górę nad wybojami lub pochylając się w dół w obniżeniach. Nacisk na listwę tnącą regulowany jest z poziomu kabiny ciągnika, robocze ciśnienie wyświetla się na wskaźniku zamontowanym na głównej ramie maszyny. Dodatkowo, za pomocą mechanicznego zaworu hydraulicznego ciśnienie robocze listwy tnącej można odizolować od hydrauliki ciągnika.

Listwy z dyskami i spulchniacz palcowy

Układ roboczy kosiarki zawiera 7 dysków, które napędzane są przez koła zębate, umieszczone w pełni spawanej i wypełnionej olejem listwie tnącej. Zapewnia cichą pracę oraz maksymalną żywotność  oraz szerokość koszenia 3 m, szerokość pokosu 1,3 - 2,3 m i wysokość koszenia regulowaną w zakresie od 25 do 75 mm.

Napęd przekazywany jest tutaj przez wytrzymałą przekładnię kątową, która znajduje się za skrajnym dyskiem tnącym. Duże i bardzo wytrzymałe koła zębate przenoszą moc na koła zębate pomocnicze zamontowane w przedniej części listwy tnącej, napędzając poszczególne dyski. Taka konstrukcja pozwala na wydajne cięcie nawet w trudnych warunkach i przy większych prędkościach roboczych.

Projekt dysków koszących został zoptymalizowany pod kątem wydajnego przepływu koszonego materiału. Samoczyszczące się ostrza tnące o długości 110 mm mogą obracać się o 360°. Krążą po orbitach z prędkością 3200 obr./min, mijając się na przemian, zapewniając w ten sposób czyste cięcie. Każdy dysk posiada również indywidualny, ochronny mechanizm bezpieczeństwa, który aktywuje się w momencie przeciążania. W przypadku uszkodzenia ostrza, przy pomocy specjalnie zaprojektowanej dźwigni można je wymieniać szybko i łatwo.

Kosiarki McHale Pro Glide są również standardowo wyposażone w spulchniacz palcowy, który skutecznie spulchnia pokos, aby przyspieszyć jego schnięcie i zmniejszyć narażenie paszy na zmienne warunki pogodowe. Kondycjoner napędzany jest mechaniczną skrzynią przekładniową, a jego prędkość można regulować w zakresie od 700 do 1000 obr./min za pomocą prostego pociągnięcia dźwigni. Operator kosiarki może wybrać jedną z sześciu pozycji do regulacji intensywności spulchniania, ma również możliwość ustawienia płytek odchylających i pozostawienia wąskiego lub szerokiego pokosu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.