Technika

Materace wodne dla krów od firmy DAV Vogel

Data publikacji:

Opolska firma DAV Vogel od blisko 40 lat związana jest z branżą techniczną. Prowadzi działalność hurtową w zakresie dostaw części do maszyn rolniczych, budowlanych, przemysłowych oraz pojazdów ciężarowych. Ofertę DAV wzbogacają również produkty dla hodowców bydła znanych marek. W tym zakresie można wyróżnić domki dla cieląt CalfOTel (pojedyncze, grupowe, kojce), mobilne miksery oraz stacje odpajania cieląt Urban, systemy wykrywania rui, zarządzania stadem oraz hale udojowe Afimilk. Na wyróżnienie zasługują również roboty udojowe Fullwood Merlin, ręczne zgarniacze obornika i zamiatarki KR Maschinen, a także środki do higieny doju Kersia.

Ważne miejsce w ofercie zajmują również elementy wyposażenia obór marki Spinder. Firma ta oferuje kompletny asortyment na potrzeby wyposażenia nowoczesnych obór dla bydła mlecznego. Wśród jej produktów znajdują się również wysoko cenione wodne materace dla krów mlecznych.

Dobrostan zachowany

Materace wodne zapewniają najwyższy komfort dla krów w strefie legowiska. Tradycyjne materace piankowe z czasem tracą swój kształt, osiadają i trzeba je wymieniać. W wodnych wersjach kształt materaca jest zawsze zachowany. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla krów ze względów dobrostanowych oraz zoohigieniczych. Materac łagodnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu krowy, naciski są zawsze równomiernie rozkładane ponieważ ciśnienie hydrostatyczne w takim elastycznym zbiorniku jest stałe w każdym miejscu.

Nie występuje więc sytuacja, że z powodów nacisków np. na nogi pojawiają się obrzęki i inne problemy z krążeniem krwi. Kolejną zaletą materacy wodnych są ich właściwości związane z przewodnictwem cieplnym. Woda ma duże ciepło właściwe, a więc także potencjał w magazynowaniu energii termicznej. Wolno się nagrzewa i wolno stygnie. W okresie upałów materac wydajnie schładza ciało krowy, w okresie zimowym nie pozwala na nadmierne wychłodzenie od strony podłoża.

W ten sposób bardzo poprawia się komfort termiczny zwierząt, zmniejsza się ryzyko stresu cieplnego, a poprawie ulegają wyniki produkcyjne. Obły kształt materaca pozwala także na szybkie odprowadzanie wysięków i ułatwia utrzymanie higieny. Chłodny materac również ogranicza wysięki. Jego czyszczenie nie sprawia żadnych trudności.

Materace Single i Dual

Materace wodne zbudowane są z 2 warstw grubej gumy, zwulkanizowanej na obrzeżach. Dodatkowe wzmocnienie stanowi plastikowy wkład. Cały materac jest wzmocniony dwoma warstwami nylonu. Producent oferuje 2 podstawowe typy materacy: jedno- i dwukomorowe.

Dostępne są w różnych wymiarach przez co można je dopasować indywidualnie zależnie od potrzeb hodowcy. Materac wodny Single ma pojedynczą komorę na wodę, obejmuje powierzchnię całego boksu. Standardowa długość materaca wynosi 190 cm. Przeznaczony jest do wygrodzeń o szerokości: 110; 112,5; 115; 120 i 122 cm. W wersji dwukomorowej Dual, komory przednia (kolana) i tylna (brzuch/tylne racice) są rozdzielone, przez co zapewniają dodatkowy komfort dla kolan i dodatkowo ułatwiają wstawanie zwierzętom z legowiska. Jego standardowa długość wynosi 183 cm.

Czas eksploatacji materaców jest bardzo długi, nie tracą one także swoich właściwości użytkowych. Jest to więc dobra inwestycja długoterminowa, która na pewno się opłaca. Producent udziela na materace 10 letniej gwarancji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.