Aktualności

Manewry SaMASZ-u w Zabłudowie

Data publikacji:

Dobrym zwyczajem producentów specjalizujących się w produkcji maszyn zielonkowych jest organizowanie pokazów zbiorów pasz objętościowych. Nie mogło być inaczej w przypadku firmy SaMASZ, która zorganizowała cykl pokazów w całym kraju pod hasłem „Manewry Łąkowe”. Jeden z nich odbył się 26 czerwca w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki w Zabłudowie - zorganizowany został przy udziale dilerów tej marki, czyli firm: KS-Agro, Max-Rol, Agro Rolnik Śniadowo i Fricke Maszyny Rolnicze.

    Kosiarka SaMASZ

Manewry Łąkowe to doskonała okazja, żeby pokazać i przetestować topowe produkty spod znaku SaMASZ-u - choć trawa sięgała wysokości jedynie 15 cm. Sygnał do startu 9 zestawów pokazowych dał Antoni Stolarski, prezes podlaskiego producenta, który jeśli chodzi o koszenie, w Zabłudowie zaprezentował kosiarki dyskowe: Samba 300 F i 320 (zagregatowane z ciągnikiem John Deere 6145R), KT 301H+Toro 342 (Zetor Crystal 170), XT 340+KDF300 (John Deere 6195R), a także interesujący zestaw GigaCut 861 STH i KDF 341S (Deutz-Fahr 6205).

Po nich do akcji przystąpiły przetrząsacze: P6-771 (Deutz-Fahr 5110 G) i P8-890 (John Deere 5090), a także zgrabiarki - dwukaruzelowa Z2-840H (Zetor Major 80) i grzebieniowa Twist 600P (Zetor Forterra), choć organizatorzy pokazów znaleźli również czas, aby zaprezentować znajdujący się w ofercie firmy SaMASZ wał Impact - o nim więcej w najbliższym wydaniu atr express.

Limitowana wersja

Wróćmy jednak do okazałego zestawu koszącego, stworzonego przez kosiarki KDD 861 STH (wersja z odciążeniem hydro-pneumatycznym, spulchniaczem i transporterem pokosu) i KDF 341S. Dlaczego? Ponieważ pokazane zostały w unikatowej wersji kolorystycznej - pomalowane na czarno, co już na pierwszy rzut oka ma kojarzyć się z limitowanymi seriami ciągników. A sama kombinacja, o łącznej szerokości 8,6 m, wyposażona jest w sprawdzoną belkę tnącą PerfectCUT, charakteryzującą się obniżoną wysokością cięcia trawy.

Atutem belki jest także zwarta i wzmocniona konstrukcja, możliwość szybkiej wymiany modułu oraz noży, jak również zabezpieczenie podczas napotkania przeszkody.

To jednak nie był koniec niespodzianek dla uczestników czerwcowych „Manewrów”. Piękna letnia aura skłaniała do tego, aby pozostać w Zabłudowie do późnych godzin wieczornych, podczas których jedną z atrakcji był koncert Zenona Martyniuka.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.