[ATR] Aktualności

Magna Tyres przejmuje firmę Industra

Data publikacji:
Magna Tyres przejmuje firmę Industra

Holenderski producent opon, firma Magna Tyres, przejmuje działającą na rynku polskim firmę Industra. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

 

Działająca od 24 lat firma Industra ma bardzo silną pozycję w Polsce, gdyż jest znaczącym dostawcą usług w zakresie opon specjalistycznych. Firma działa w trzech kategoriach produktowych: opony przemysłowe (od wózków widłowych po portowe maszyny przeładunkowe), opony do maszyn do robót ziemnych oraz dla sektora rolniczego (opony, koła i gąsienice). 

Dzięki tej akwizycji, wraz z istniejącymi strukturami Magna Tyres Poland, Grupa Magna Tyres aspiruje do miana najsilniejszego gracza na rynku opon przemysłowych i OTR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ekspansja w tej części Europy wspiera rozwój biznesu i zaspokaja potrzeby zróżnicowanej bazy klientów firmy. Umożliwia również Magna Tyres dalszy rozwój nakierowany na kraje bałtyckie, Bałkany i kraje Europy Wschodniej.

Kolejną dodatkową zaletą tego przejęcia jest wizja obu firm, aby wspierać klientów w zakresie kompleksowych rozwiązań oponiarskich. Lokalny serwis obu firm w Polsce umożliwia Magna Tyres zaspokojenie potrzeb swoich obecnych i potencjalnych klientów.

Sprawdzony partner

Obecnie Magna Tyres dysponuje największą flotą specjalistycznego sprzętu, w tym 5 prasami mobilnymi, 2 olbrzymimi prasami stacjonarnymi do montażu ciężkich opon pełnych do 33” oraz 7 mobilnymi samochodami serwisowymi do wymiany dużych opon w maszynach budowlanych. Przejęcie pokazuje, że rozwój Grupy Magna Tyres jest na dobrej drodze do zwiększenia obrotów do 600 milionów euro w ciągu 3-5 lat. Obroty netto firmy Industra wynoszą prawie 10 mln EUR.

– Zawsze koncentrowaliśmy się na rozwoju Magna Tyres Polska, a także naszej działalności w Europie Zachodniej. Ta współpraca wzmacnia nasz europejski ślad i daje nam możliwość jeszcze znaczniejszego powiększenia i wsparcia bazy klientów we wschodniej części Europy

– powiedział w oświadczeniu Michael de Ruijter, prezes zarządu Magna Tyres Group.

Remigiusz Bęben, prezes zarządu Industra powiedział: – Znam Michaela de Ruijtera i Marcina Kochaniaka, dyrektora generalnego Magna Tyres Polska, od lat. Patrzymy na rynek w bardzo podobny sposób. Jestem przekonany, że praca w jednym zespole pozwoli nam zapewnić naszym klientom lepszą obsługę i lepszy wybór produktów. Będziemy mogli korzystać z doświadczeń Magna Tyres w Polsce i na świecie, a Magna będzie mogła uczyć się od nas, jak współpracować z końcowymi użytkownikami opon rolniczych, przemysłowych i TBR. Myślę, że nasza strategia sprzedaży wielokanałowej w Polsce będzie inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych rynków w Europie i na świecie.

Marcin Kochaniak dodaje również: – Bardzo się cieszę, że ta transakcja została sfinalizowana. Szukając od dłuższego czasu partnerów strategicznych, znając specyfikę rynku w naszej części Europy, zwyczaje rynkowe i ludzi na nim działających wierzę, że przejęcie Industry, z całym jej doświadczeniem i zespołem, okaże się strzałem w dziesiątkę.

Magna Tyres Group jest holenderskim dostawcą wysokiej jakości opon terenowych (OTR), przemysłowych, do obsługi portów i ciężarowych (TBR). Firma została założona w 2006 roku i w bardzo krótkim czasie stała się uznaną marką na międzynarodowym rynku oponiarskim. Wszyscy klienci są obsługiwani przez 250 pracowników na całym świecie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.