Aktualności

Lemken inwestuje w produkcję pielników

Data publikacji:

W 2018 r. firma Lemken dodała do swojej oferty produktów technologię do mechanicznego zwalczania chwastów. Od tego czasu Steketee, holenderska fabryka maszyn, którą Lemken nabył w tym celu, szybko się rozwinęła, korzystając z rosnącego w skali globalnej popytu na tą technikę. Skutkiem tego jest inwestycja w nowy zakład produkcyjny, który zostanie wybudowany w Dinteloord (Brabancja Północna, Holandia), niedaleko obecnej fabryki. Jej otwarcie planowane jest na koniec 2023 r., a zatrudnienie w zakładzie znajdzie co najmniej 30 pracowników.

 

    Lemken inwestuje w produkcję pielników

Anthony van der Ley, dyrektor zarządzający firmy Lemken wyjaśnia powody tego kroku: – Świat wokół nas szybko się zmienia. Dlatego wszyscy uczestnicy łańcucha produkcyjnego muszą współpracować, aby zapewnić zrównoważony rozwój w produkcji żywności. Pionierską rolę odgrywa tu przede wszystkim rolnictwo tradycyjne. Nowe technologie otwierają szeroki wachlarz możliwości.

Na przykład dzięki przejściu na inteligentne mechaniczne zwalczanie chwastów możemy stosować środki ochrony roślin w sposób bardziej precyzyjny i stopniowo ograniczać ich użycie. Dlatego od 2018 r. idziemy pełną parą z rozwojem, produkcją i sprzedażą maszyn Steketee. Van der Ley dodaje, że ambicje firmy wykraczają poza zwykłą rozbudowę i modernizację:

– Chcemy znacznie więcej inwestować w rozwój produktów, aby wykorzystać pozycję firmy Steketee jako innowatora, przykładowo dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji.

Iljan Schouten, dyrektor zarządzający Steketee, jest podekscytowany perspektywami firmy na przyszłość: – Zaledwie trzy lata po przejęciu firmy Steketee robimy teraz duży krok naprzód. Jestem bardzo dumny, że firma Lemken zaufała marce Steketee oraz naszemu zespołowi młodych talentów i doświadczonych pracowników. Przywiązujemy dużą wagę do nowych technologii zarówno w naszej fabryce, jak i w naszych produktach końcowych. Chcemy stworzyć nie tylko najnowocześniejszy zakład produkcyjny, ale także centrum rozwoju i AgroForum jako źródło inspiracji i wiedzy dla naszych krajowych i międzynarodowych klientów.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.