[ATR] Nowości Lemkenbrony

Lemken Heliodor z aplikatorem gnojowicy DosiMat

Data publikacji:
Lemken Heliodor z aplikatorem gnojowicy DosiMat

Już wkrótce, bo w marcu 2022 r., do oferty firmy Lemken dołączy kompaktowa brona talerzowa Heliodor połączona z precyzyjnym aplikatorem gnojowicy DosiMat. Ta wydajna kombinacja dwóch sprawdzonych narzędzi jest idealna do precyzyjnego rozsiewu bez strat oraz do wprowadzania płynnych nawozów organicznych do gleby.

Brona talerzowa Lemken Heliodor będzie dostępna z zestawem przygotowawczym do mocowania precyzyjnego aplikatora Vogelsang DosiMat DMX. Model Heliodor stanowi solidną podstawę do tego typu zastosowań, ponieważ jest kompaktowy i nie wymaga dużego ciągu. Stanowi więc tylko niewielkie, dodatkowe wymagania dla ciągnika. Aplikator DosiMat DMX znany jest z kolei z bardzo równomiernego rozprowadzania poprzecznego i wzdłużnego, które ponadto jest stale utrzymywane nawet przy niskich i wysokich dawkach.

Jak to działa?

Zasada współpracy dwóch urządzeń w kombinacji jest bardzo prosta. Gnojowica jest podawana do aplikatora od góry, jest homogenizowana wewnątrz urządzenia przez zoptymalizowany pod kątem przepływu rotor wyposażony w noże tnące, a następnie wpychana do poszczególnych wylotów. Wszelkie włókna i ciała obce są równocześnie rozdrabniane, przez co otrzymuje się precyzyjną dystrybucję i pomaga uniknąć niepożądanych zatorów. Gnojowica transportowana jest następnie przez węże do obszaru tuż za pierwszym rzędem talerzy w bronie, gdzie jest podawana do gleby i natychmiast przykrywana przez drugi rząd talerzy i ciągnięty wał. 

Ekonomiczne zalety kombinacji Heliodor/DosiMat dokładnie wpisują się w bieżące trendy. Rosnące ceny nawozów mineralnych skłaniają bowiem rolników do wykorzystywania nawozów naturalnych jak np. gnojowica. W tym przypadku bardzo ważna jest precyzyjna aplikacja i przykrycie dla maksymalnego ograniczania strat azotu. Dzięki temu rozwiązaniu nawóz podawany jest dokładnie tam, gdzie powinien być, a proces nawożenia nie wywiera szkodliwego wpływu na środowisko w postaci zwiększonej emisji amoniaku czy też zanieczyszczenia wód.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.