Nowości

Lemken Heliodor z aplikatorem gnojowicy DosiMat

Data publikacji:

Już wkrótce, bo w marcu 2022 r., do oferty firmy Lemken dołączy kompaktowa brona talerzowa Heliodor połączona z precyzyjnym aplikatorem gnojowicy DosiMat. Ta wydajna kombinacja dwóch sprawdzonych narzędzi jest idealna do precyzyjnego rozsiewu bez strat oraz do wprowadzania płynnych nawozów organicznych do gleby.

    Lemken Heliodor z aplikatorem gnojowicy DosiMat

Brona talerzowa Lemken Heliodor będzie dostępna z zestawem przygotowawczym do mocowania precyzyjnego aplikatora Vogelsang DosiMat DMX. Model Heliodor stanowi solidną podstawę do tego typu zastosowań, ponieważ jest kompaktowy i nie wymaga dużego ciągu. Stanowi więc tylko niewielkie, dodatkowe wymagania dla ciągnika. Aplikator DosiMat DMX znany jest z kolei z bardzo równomiernego rozprowadzania poprzecznego i wzdłużnego, które ponadto jest stale utrzymywane nawet przy niskich i wysokich dawkach.

Jak to działa?

Zasada współpracy dwóch urządzeń w kombinacji jest bardzo prosta. Gnojowica jest podawana do aplikatora od góry, jest homogenizowana wewnątrz urządzenia przez zoptymalizowany pod kątem przepływu rotor wyposażony w noże tnące, a następnie wpychana do poszczególnych wylotów. Wszelkie włókna i ciała obce są równocześnie rozdrabniane, przez co otrzymuje się precyzyjną dystrybucję i pomaga uniknąć niepożądanych zatorów. Gnojowica transportowana jest następnie przez węże do obszaru tuż za pierwszym rzędem talerzy w bronie, gdzie jest podawana do gleby i natychmiast przykrywana przez drugi rząd talerzy i ciągnięty wał. 

Ekonomiczne zalety kombinacji Heliodor/DosiMat dokładnie wpisują się w bieżące trendy. Rosnące ceny nawozów mineralnych skłaniają bowiem rolników do wykorzystywania nawozów naturalnych jak np. gnojowica. W tym przypadku bardzo ważna jest precyzyjna aplikacja i przykrycie dla maksymalnego ograniczania strat azotu. Dzięki temu rozwiązaniu nawóz podawany jest dokładnie tam, gdzie powinien być, a proces nawożenia nie wywiera szkodliwego wpływu na środowisko w postaci zwiększonej emisji amoniaku czy też zanieczyszczenia wód.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.