Nowości

Landini wprowadza nowe ciągniki z serii 5

Data publikacji:

Nowa generacja kompaktowych ciągników Landini zaprojektowana została z myślą o jak największej uniwersalności zastosowań. Seria 5 umożliwia więc w pełni bezpieczne wykonywanie szeregu zadań zarówno w polu, jak i w gospodarstwie. O zaletach włoskich ciągników niech świadczy również fakt, iż model Landini 5-120 Dynamic jest finalistą konkursu „Tractor of the Year 2022” w kategorii Best Utility.

Seria 5 zawiera 3 modele ciągników napędzanych przez 4-cylindrowe, 16-zaworowe silniki FPT F36 o pojemności 3,6 litra i mocy 95, 102 oraz 115 KM. Silniki te spełniają wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V dzięki zastosowaniu zaworu recyrkulacji spalin EGR, katalizatora oksydacyjnego DOC oraz technologii selektywnej redukcji katalitycznej SCR i filtra cząstek stałych DPF.

Do wyboru jest aż 8 konfiguracji skrzyni biegów: od wersji Speed Four 12/12 z mechaniczną przekładnią nawrotną, do T-Tronic 48/16 z funkcją HiMedium-Low, hydrauliczną przekładnią nawrotną RPS i biegami pełzającymi. Dostępna jest również funkcja Park Lock.

Nowy układ hydrauliczny

Ważną zaletą serii 5 jest wszechstronność nowego układu hydraulicznego. Jego wysoką wydajność zapewnia maksymalne natężenie przepływu do 82 l/min dla hydrauliki roboczej oraz 32 l/min dla układu kierowniczego.

Do tego dostępnych jest do 6 zaworów hydraulicznych, w tym 3 sterowane mechanicznie i 1 elektrycznie oraz opcjonalnie 2 zawory montowane pośrodku dla podnośnika i ładowacza czołowego. Sterowanie tylnym podnośnikiem realizowane jest mechanicznie, z systemem ELS (Ergonomic Lift System) oraz w sposób elektroniczny.

Należy także wspomnieć o zintegrowanych ładowaczach czołowych Landini L20, które zwiększają wszechstronność i operatywność nowych maszyn. Konstrukcja wsporcza ładowacza została zaprojektowana tak, aby nie zmniejszać prześwitu, chroniąc w ten sposób uprawy, a do precyzyjnej obsługi przeznaczony jest specjalny dżojstik.

Kabina operatora i system zarządzania

Kabina Total View Slim oparta jest na 4 słupkach, zapewnia pole widzenia w zakresie 360°.  Może być montowana na sztywno lub mechanicznie zawieszona w dwóch punktach, przez co wraz z amortyzowaną przednią osią  lepiej izoluje operatora od przenoszonych wibracji i zwiększa komfort pracy. Ciągniki serii 5 wyposażone są w system prowadzenia satelitarnego, wygodny dotykowy ekran oraz system oświetlenia roboczego LED.

Do zarządzania flotą ciągników przeznaczony jest system telematyczny Landini Fleet Management. Umożliwia on pełną kontrolę nad parametrami pracy, diagnostykę i poprawę produktywności posiadanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.