Nowości

Krone EasyWrap 165 T następczyni w gronie owijarek

Data publikacji:

Firma Krone dodaje do swojej oferty nową owijarkę do bel okrągłych. Dwuramienny model EasyWrap 165 T jest bezpośrednim następcą EasyWrap 150, a jego parametry techniczne zapewniają mu wysoką wydajność roboczą. Maszyna ta pozwala na owijanie bel o średnicy od 1 do 1,65 m, podnosi bele o masie do 1650 kg i owija je z prędkością do 40 obr./min. Sterowanie Isobus z kabiny ciągnika to z kolei prosta i bezpieczna obsługa.

 

    Krone EasyWrap 165 T następczyni w gronie owijarek

Owijarka EasyWrap 165 T jest sprzęgana z podnośnikiem ciągnika za pomocą wahliwego wrzeciennika i łączonego z dolnymi ramionami cięgła. Kompaktowa budowa maszyny i smukły, hydraulicznie sterowany dyszel zapewniają bardzo dobre właściwości podczas manewrowania po polu, a także widoczność na obszar roboczy. Opcjonalnie dostępna jest wersja dyszla, która zapewnia miejsce na dziesięć zapasowych rolek folii, przydatna funkcja podczas długich dni roboczych. Podwozie owijarki jest nisko zawieszone, co w połączeniu z optymalnym rozkładem masy gwarantuje wysoką stabilność nawet przy sprzęganiu z mniejszymi ciągnikami.

Dobrze przemyślana konstrukcja

Nowa owijarka Krone łączy w sobie wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają pracę, poprawiają jej wydajność i bezpieczeństwo. Ramię owijarki, umieszczające belę na stole, dostosowuje się do jej wielkości bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Kolejna bela może być podnoszona, gdy poprzednia znajduje się jeszcze na pokładzie. Stół owijarki tworzą 4 mocne pasy tekstylne, skutecznie owijające belę, a sam proces owijania jest uruchamiany automatycznie przez specjalnie montowany czujnik. Po wprowadzeniu przez operatora do terminala liczby warstw folii i rozmiaru beli, system samoczynnie oblicza wymaganą liczbę warstw.

W przypadku, gdy folia się kończy lub pęka, stół zatrzymuje się natychmiast, a po wznowieniu bela nie toczy się przez ramię owijarki przed zakończeniem pierwszego okrążenia, co zapewnia optymalne zachodzenie na siebie warstw i najlepszą jakość paszy. Równomierność nakładek dodatkowo zapewnia czujnik kąta, który monitoruje ramię owijające.

Stosowana w owijarce folia ma szerokość 750 mm i rozciąga się na poziomie 55 lub 70%. Pod koniec cyklu owijania folia jest mocowana w zespole tnąco-wiążącym, a następnie płynnie odcinana, co sprawia, że natychmiast przylega do beli. Nie ma więc luźnych końców. Po owinięciu beli można ją obrócić do dowolnej pozycji i nie zatrzymując maszyny, delikatnie ułożyć na ziemi. Ponadto z tyłu owijarki znajduje się rolka prowadząca, która zapobiega samoczynnemu spadaniu beli na ziemię.

W opcjonalnym wyposażeniu owijarki Krone znajduje się obracarka bel obsługiwana z kabiny oraz firmowy terminal Krone. Możliwe jest także zautomatyzowanie całego cyklu owijania, ale jeśli warunki na to nie pozwalają, operator maszyny każdy etap cyklu może uruchomić ręcznie z terminala Isobus ciągnika. Sprawną pracę nawet po zmierzchu umożliwia zestaw oświetlenia w technologii LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.