[ATR] Nowości

Krajowa produkcja ASM Technology

Data publikacji:

Polski producent maszyn dla rolnictwa i przemysłu spożywczego - białostocka firma ASM Technology oferuje nowoczesne, wysokowydajne urządzenia do czyszczenia i konfekcjonowania ziarna. Separatory ASM przeznaczone są do pracy z dowolnym materiałem takim jak zboża, trawy, rośliny strączkowe oraz oleiste, i to bez względu na jego wilgotność.

Separatory ASM służą do wyselekcjonowania zdrowego, wysokiej jakości ziarna i mogą być z powodzeniem używane w gospodarstwach rolnych, punktach skupu zbóż czy zakładach przetwórczych. Pracują w czterech trybach, tj. obniżania wilgotności, czyszczenia wstępnego, czyszczenia właściwego, a także kalibrowania (separowania) według ciężaru właściwego. Zalety separacji nasion są znaczące.

W rolnictwie dzięki oczyszczaniu nasion siewnych wybiera się te najcenniejsze biologicznie, co pozwala na zwiększenie plonów nawet do 40%. W magazynowaniu tryb czyszczenia wstępnego przygotowuje ziarno do przechowywania, a dzięki funkcji obniżania wilgotności poprawia się parametry niezbędne do przechowywania.

Wreszcie w przemyśle przetwórczym liczne tryby pracy separatora pozwalają na skuteczne czyszczenie różnych rodzajów surowca na potrzeby młynów, kaszarni, paszarni, olejarni, gorzelni, browarów, zakładów przemysłu spożywczego i innych. Dodatkową zaletą separatorów jest również fakt iż skutecznie usuwają zanieczyszczenia biologiczne w tym grzyby, pluskwy, chrząszcze, które obniżają jakość ziarna i mogą powodować jego uszkodzenia i psucie.

Firma ASM ma w swoim asortymencie różne wersje separatorów o wydajności 22-170 t/h w trybie obniżenia wilgotności, czyszczenia wstępnego 20-150 t/h, czyszczenia właściwego 10-115 t/h oraz kalibrowania 5- 50 t/h. Przy wydajności od 5 do 150 t/h (w zależności od modelu i trybu pracy) ich zapotrzebowanie na moc wynosi od 9,74 do 31,96 kW, a wersje 501 oraz 1001 wyposażone są dodatkowo w regulator częstotliwości obrotów silnika.

Nowoczesna technologia separacji

Innowacyjna, opatentowana technologia separacji oznacza wysoką skuteczność czyszczenia ziarna, co potwierdzają badania wykonane przez Politechnikę Białostocką. Każdy separator ASM składa się z przesiewacza wibracyjnego, regulowanego leja zasypowego, generatora strumieni powietrza pod ciśnieniem, kolektora frakcji oraz komory separacyjnej.

Wylot komory separacyjnej wyposażono także w układ filtrujący. Separator aerodynamiczny oddziela dowolny materiał o określonej gęstości z dokładnością ±3%. Nasiona ciężkie trafiają do 2-3 frakcji, ziarno lekkie, cienkie lub uszkodzone do 4-5 frakcji. Zanieczyszczenia zostają usuwane w jednej frakcji lub za pomocą cyklonu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.