Technika

Konfiguracja maszyny rolniczej w wersji online

Data publikacji:

Jeszcze nie tak dawno, aby zakupić nową maszynę, trzeba było oglądać różne katalogi, szukać dilera i porównywać z nim ewentualne możliwości. Okazją do oglądania maszyn były też targi branżowe, na które rolnicy chętnie jeżdżą, aby zapoznać się z nowościami. Od pewnego czasu pojawiła się jednak kolejna opcja - bardzo ciekawa. Chodzi tutaj o konfiguratory maszyn w wersji online, wcześniej dostępne dla dilerów, teraz także dla zwykłych klientów. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste - są to przede wszystkim: możliwość zapoznania się z aktualną ofertą producenta oraz porównywanie różnych rozwiązań, aż do uzyskania optymalnego wyboru. Konfiguratory online znacząco przyspieszają i ułatwiają także sam proces realizacji zamówień. W poniższym artykule przedstawiono przykładowe rozwiązania stosowane przez czołowych producentów sprzętu rolniczego.

    Konfiguracja maszyny rolniczej w wersji online

Claas

Firma Claas udostępnia na swojej stronie internetowej nowy konfigurator maszyn online, który umożliwia jej klientom wybór specyfikacji maszyny w sposób w pełni cyfrowy. Konfigurator jest prosty w obsłudze, ma przejrzysty układ oraz precyzyjne i pomocne funkcje. Jest dostępny zarówno na komputery, jak i na urządzenia mobilne.

Konfigurator Claas - dostępny pod adresem configurator.claas.com, pozwala każdemu klientowi wybrać maszynę idealnie dopasowaną do jego potrzeb oraz doposażyć ją w wybrane opcje jak np. systemy dla rolnictwa precyzyjnego. System zawiera wszystkie maszyny Claas dostępne na rynku polskim, które można zamówić, a sam wybór ułatwiają: wbudowany filtr, dzięki któremu można zawęzić zakres poszukiwania, czytelny podział na poszczególne sekcje oraz lupka do szybkiego szukania pożądanej opcji.

Opis techniczny, parametry użytkowe oraz zalety danej serii można łatwo wyszukać, ponadto większość opcji posiada też zdjęcie, które można powiększyć. W przypadku bardziej skomplikowanego wyposażenia dostępny jest także szczegółowy opis po kliknięciu na wybraną opcję.

Joskin

Firma Joskin sukcesywnie rozwija swoje działania również w wirtualnym świecie. Po opracowaniu całkowicie nowej i bardziej intuicyjnej strony internetowej, digitalizacji salonu wystawowego oraz udostępnieniu wirtualnego zwiedzania swoich zakładów produkcyjnych, do cyfrowych zasobów Joskin dołączył konfigurator online dedykowany początkowo dla przyczep do bydła i spulchniarek łąkowych. Obecnie, zgodnie z zapowiedziami, Joskin konfigurator został rozszerzony o kolejne kategorie produktowe.

Konfigurator Joskin dostępny jest pod adresem my.joskin.com/sites/configurator. Zawiera on szeroki zakres opcji, opisów parametrów technicznych i możliwości sprzętu, co pozwala użytkownikowi na znalezienie konfiguracji najlepiej odpowiadającej jego konkretnym potrzebom. Po wejściu do systemu użytkownik ma wybór typu urządzenia, następnie podkategorii oraz konkretnego modelu. W tym miejscu pojawia się urządzenie z pełnym opisem, zdjęciami i ceną podstawową. To tutaj następnie wybiera się dostępne wyposażenie opcjonalne i porównuje różne możliwości.

Kuhn

Firma Kuhn ma bardzo szerokie portfolio produktowe, ponadto na bieżąco wprowadza nowe rozwiązania. Wynikiem tego jest duża potrzeba kontaktów zarówno z mediami branżowymi jak i potencjalnymi klientami. Kuhn aktywnie więc uczestniczy w targach rolniczych, angażuje się w działania edukacyjne oraz organizuje liczne pokazy swoich maszyn. Dla swoich klientów firma przygotowała również konfigurator online, który pozwoli wybrać optymalną wersję maszyny.

Kuhn jest jednym z pionierów jeśli chodzi o zapewnienie klientom możliwość konfiguracji sprzętu w wersji online. Konfigurator Kuhn dostępny jest pod adresem konfigurator-pl.kuhn.com i stanowi doskonałe wsparcie na linii klient-diler, ponieważ skraca czas potrzebny na podjęcie decyzji o zakupie oraz wyklucza możliwość dokonania złego wyboru opcji. Dla danego obszaru rozwiązań opcje wykluczające się są po prostu niedostępne. Na stronie głównej konfiguratora dostępne są 4 podstawowe grupy produktowe w tym maszyny przeznaczone do: uprawy, zbioru zielonek, produkcji zwierzęcej oraz komunalne. Na chwilę obecną część oferowanego sprzętu można już tak skonfigurować, pozostała będzie z czasem uzupełniana.  Z tego poziomu można także wyszukać lokalnego dilera firmy Kuhn. 

Ilość dokonywanych konfiguracji w danym regionie informuje też producenta, na jaki sprzęt jest zapotrzebowanie. Poprawia to zarówno dostępność maszyn jak i jakość obsługi. Dane klientów firmy są oczywiście chronione zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.
Jak to wygląda w praktyce? Wybierając kategorię główną przechodzi się automatycznie do grup podkategorii i w końcu do wybranego modelu danej maszyny. W tym miejscu użytkownik otrzymuje informacje o typie maszyny, jej zastosowaniu, tutaj można pobrać dokumentację techniczną oraz dokonać właściwego procesu konfiguracji.

Każdy wybór związany jest z możliwością zapoznania się ze szczegółami technicznymi danego rozwiązania i skutkuje zmianą podanej ceny. Producent podaje też ważną informację, że ceny zawarte w konfiguratorze są cenami cennikowymi netto. W celu otrzymania ostatecznej oferty należy skontaktować się z najbliższym autoryzowanym dilerem Kuhn. Należy to mieć na uwadze dlatego po wyborze optymalnej wersji sprzętu, konieczny jest zawsze kontakt z dilerem w celu omówienia wybranych opcji i ewentualnego finalizowania umowy. Formularz kontaktowy dostępny jest oczywiście w wygodnej wersji online.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.