Keiler firmy Ropa w nowym wydaniu

Data publikacji:

Kombajn Keiler II Classic z dwiema jednostkami oddzielającymi i dużą platformą sortującą został już bardzo dobrze przyjęty przez producentów ziemniaków. Na sezon 2021 dostępne są nowe, innowacyjne rozwiązania, które umożliwią rolnikom pełne wykorzystanie możliwości tej maszyny, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę upraw.

Keiler II Classic jest 2-rzędowym ciąganym kombajnem ziemniaczanym, choć nie tylko. Zoptymalizowany napęd hydrauliczny kombajnu usprawnia proces regulacji czyszczenia, jest niezależny od obrotów wałka przekaźnika mocy i utrzymuje w ten sposób optymalną prędkość wszystkich jednostek czyszczących. Wynikiem tego jest także mniejsze zużycie paliwa, które uzyskano poprzez zredukowanie obrotów silnika ciągnika. W pełni hydrauliczny napęd całego kombajnu zapewnia dodatkowo niski poziom wibracji i hałasu, co ma duży wpływ na komfort pracy.

Zintegrowana rama szybkiej wymiany podbieracza w standardzie to wysoka wydajność i krótki czas przezbrajania. Umożliwia również wydajny zbiór cebuli i innych upraw specjalnych dzięki zredukowanym jednostkom czyszczącym. Zastosowana oś teleskopowa zapewnia z kolei możliwość regulacji szerokości kombajnu do 3 m w trybie transportu drogowego i do 3,5 m w trybie roboczym, po to, aby zapewnić wysoką stabilność podczas zbioru. W standardzie dla kombajnu Keiler II Classic przewidziano także większy zbiornik ładunkowy w rozmiarze XL.

Co na życzenie

W kategorii wyposażenia opcjonalnego dostępne są np. funkcja automatycznego sworznia zależna od obciążenia oraz system ważący. Funkcja automatycznego sworznia w połączeniu z systemem automatycznego przenośnika sitowego zapewniają maksymalną wydajność i zapobiegają jednocześnie blokowaniu materiału podczas zbioru.

Połączenie automatycznego systemu przenośnika sitowego z regulacją prędkości jazdy i funkcją automatycznego sworznia umożliwia też wykorzystanie dwóch typów sterowania i dodatkowo przyczynia się do zwiększenia stopnia automatyzacji i łatwości obsługi. 

Urządzenie ważące dla Keiler 2 i Keiler 2 Classic na sezon 2021 to system składający się z 6 ogniw obciążnikowych na zawieszeniu leja, które są w pełni zintegrowane z elektroniką maszyny. Ważenie odbywa się w sposób automatyczny po podniesieniu zasobnika. Rozwiązanie to pozwala na określenie plonów z hektara bezpośrednio na polu. Dzięki temu uzyskuje się optymalne załadowanie pojazdów transportowych bez przekraczania ich dopuszczalnej ładowności. Sterowanie kombajnem realizowane jest poprzez jednostkę sterującą Isobus, a opcjonalnie dostępny jest także większy terminal 1200.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.