Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Innowacyjna ładowarka Manitou z nagrodą

Data publikacji:

Ładowarka teleskopowa MLT 850-145 V+ firmy Manitou to maszyna klasy kompakt o maksymalnym udźwigu niespełna 5 t, wysokości podnoszenia do 7,6 m oraz wysięgu 4,55 m, która swoimi możliwościami spełni oczekiwania także bardziej wymagających użytkowników.  Stworzona została dla dużych gospodarstw rolnych, spółdzielni rolniczych, przemysłu, a także sektora recyklingu i ochrony środowiska. W tym miejscu należy też wspomnieć, że za wprowadzone innowacje została nagrodzona na targach Polagra Premiery 2023.

    Ładowarka teleskopowa MLT 850-145 V+ firmy Manitou

    Podobnie jak cała seria NewAg XL, także model MLT 850 ma najcichszą kabinę na rynku z tylko 69 dBA na stanowisku operatora, aby zminimalizować zmęczenie człowieka podczas pracy z maszyną.

Sercem prezentowanej ładowarki jest czterocylindrowy silnik Yanmar o pojemności 4567 cm³, który daje maksymalną moc 141 KM oraz maksymalny moment obrotowy 602 Nm, uzyskiwany przy 1500 rpm. Wysoka efektywność energetyczna maszyny pozwala na zużycie paliwa o 20% mniejsze niż w przypadku konkurencji. Zastosowana jednostka spełnia oczywiście wymagania norm emisji spalin Stage V/Tier 4 Final. W standardowym wyposażeniu są też: wentylator zwrotny oraz trzy chłodnice: intercooler, oleju hydraulicznego i oleju przekładniowego. Za przenoszenie napędu ładowarki odpowiada bezstopniowa przekładnia M-Vario Plus, która umożliwia osiągnięcie maksymalnej prędkości od 0 do 40 km/h bez konieczności zmiany biegów, a także zapewnia bardziej efektywne zarządzanie mocą silnika. Na osi przedniej i tylnej zastosowano mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD).

Układ hydrauliczny zasilany jest przez pompę wielotłoczkową o zmiennym wydatku (LSU) i przepływie 200 l/min. Ciśnienie w układzie wynosi 270 barów. Według zapewnień producenta, ładowarka MLT 850 ma najlepszą wydajność w swojej klasie, nawet o 18% wyższą w porównaniu z konkurencją. Na wyróżnienie zasługuje jednocześnie szeroki wachlarz dedykowanego firmowego osprzętu. Znajdziemy tutaj między innymi: standardowe widły, różnego rodzaju łyżki rolnicze, łyżki „4 w 1”, łyżki do odpadów, łyżkę wycinkową do kiszonki, chwytaki do bel, łyżko-krokodyle, widły do przenoszenia big bagów itd.

Komfort bez wysiłku

Podobnie jak cała seria NewAg XL, także model MLT 850 ma najcichszą kabinę na rynku z tylko 69 dBA na stanowisku operatora, aby zminimalizować zmęczenie człowieka podczas pracy z maszyną. Komfortowa i przestronna kabina ładowarki zgodna jest ze standardami bezpieczeństwa ROPS/FOPS poziomu II. Do tego zapewnia doskonałą widoczność w pełnym zakresie 360°.

Dostęp do wnętrza jest zoptymalizowany za sprawą systemu Easy step czyli specjalnie wyprofilowanej płyty podłogowej dostosowanej do szerokości maszyny. W połączeniu z oświetleniem pod drzwiami sprawia, że wsiadanie i wysiadanie są  w pełni bezpiecznie nawet w warunkach nocnych.

Nowa ładowarka Manitou naszpikowana jest innowacyjnymi rozwiązaniami takimi jak „inteligentny” układ hydrauliki z automatycznym powrotem do pozycji załadunku, funkcją S&S automatycznie wyłączającą silnik po określonym czasie bez podejmowania działań czy też opcjonalny system kamer SafeView ułatwiający bezpieczne poruszanie się maszyny podczas cofania. Znaczące wsparcie pracy operatora przy załadunku zapewnia też dodatkowa kamera umieszczona na głowicy teleskopu.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.