[ATR] Aktualności Claas

Helmut Claas nie żyje

Data publikacji:
Helmut Claas

W dniu 5 stycznia 2021 r., w wieku 94 lat zmarł Helmut Claas, wieloletni dyrektor zarządzający, przewodniczący rady nadzorczej i szef komitetu akcjonariuszy firmy Claas.

Helmut Claas urodził się w 1926 r. w niemieckim Harsewinkel, gdzie znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy. Jego rodzice, August i Paula Claas, prowadzili małą firmę produkującą maszyny rolnicze, zatrudniającą około 100 osób. Po objęciu przez niego stanowiska dyrektora zarządzającego w 1962 r. zaczęto budować podwaliny dzisiejszej, silnej pozycji firmy Claas. Helmut Claas szczególny nacisk kładł na rozwój pionierskich produktów i ich masową produkcję. W jego czasach, po sukcesie kombajnów z serii Dominator, pojawiła się zupełnie nowa konstrukcja kombajnu Lexion, który dziś jest jedną z najbardziej wydajnych maszyn żniwnych na świecie. Pod jego kierownictwem wprowadzono do oferty również sieczkarnię samojezdną Jaguar oraz ciągnik Xerion. Ważnym krokiem było też przejęcie w 2003 r. przez Claasa kompletnego biznesu ciągników od francuskiego koncernu Renault Agriculture.

Już dawno temu dbał o ciągły rozwój rodzinnego charakteru firmy - w procesie podejmowania decyzji uczestniczy jego córka Cathrina Claas-Mühlhäuser.

– Śmierć Helmuta Claasa pozostawia po sobie miejsce w świecie techniki rolniczej, którego nie da się wypełnić. Jego rodzina, wszyscy udziałowcy, zarząd grupy i pracownicy opłakują przemijanie wielkiej osobowości i będą nadal rozwijać grupę Claas, tak jak by sobie tego życzył

- można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy Claas.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.