Opony Ground King firmy Nokian Tyres w akcji

Data publikacji:

Firma Nokian Tyres wprowadziła do swojej oferty nową serię opon Ground King, których cechą szczególną jest nowatorski wzór bieżnika. W zwykłej rzeźbie bieżnika, która jest dzielona na bloki, połączono cechy wzoru klockowego i blokowego.

Opona ta łączy możliwości stosowania w ciągnikach rolniczych, jeśli chodzi o wytrzymałość na utwardzonej nawierzchni, trakcję i przyczepność na miękkim podłożu, a także o nośność. Zwłaszcza firmy usługowe, które wykonują zlecenia w zakresie budowy dróg, transportu, ale też prace na polu i użytkach zielonych, stanowią interesującą grupę docelową.

Mieszanka gumy w tej oponie jest szczególnie odporna na zużywanie. Technologia Hybrilug oraz rozszerzony kontakt z podłożem mają wydłużać żywotność opony. Specjalna struktura klocków zmniejsza wibracje i odgłosy podczas toczenia. Ground King jest dopuszczony do prędkości 65 km/h. Nowa opona od zeszłego roku dostępna u dystrybutorów Nokian Tyres i już cieszy się przychylnymi opiniami użytkowników.

Zalety nowej opony zostały potwierdzone testami. Przeprowadzono je na Wydziale Rolnictwa Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii (Niemcy), przy wykorzystaniu innowacyjnego ogumienia Nokian zamontowanego na ciągniku Fendt 724 Vario. Drugi identyczny ciągnik wyposażono w typowe opony rolnicze klasy premium. Łączny czas pracy w terenie dla obu pojazdów wynosił 62%, a na drodze 38%. Testy wykazały lepszą siłę uciągu w przypadku opon Ground King, jednocześnie przy mniejszym o 2% poślizgu kół, co ma wpływ zarówno na zużycie samego ogumienia, jak i paliwa. Ponadto stwierdzono mniejsze uszkodzenia podłoża (w tym trawiastego) przez nowe opony, szczególnie istotne przy konieczności częstszych przejazdów.

Ogumienie Nokian Ground King charakteryzuje się też wyższą trwałością. W trakcie całego testu tradycyjna opona rolnicza utraciła ponad 1/3 użytecznej wysokości bieżnika, podczas gdy Ground King tylko 1/5. W ciężkich pracach uprawowych zużycie paliwa ciągnika z nowymi oponami Nokian było o 1,5 l/h niższe (4%). Jeszcze większą różnicę zanotowano w przypadku zadań transportowych - wyniosła ona aż 2,4 l/h (ponad 9%), rzecz jasna na korzyść Ground King.

Opona Nokian Ground King jest dostępna od kwietnia ub. roku. Występuje w 20 rozmiarach na obręcze o średnicy od 28” do 42”, pokrywając zapotrzebowanie większości popularnych ciągników o średniej i dużej mocy.

Dobre recenzje

Jednym z pierwszych recenzentów jest Heikki Härkönen, pochodzący z Finlandii przedsiębiorca specjalizujący się w branży transportowej.

– Opony Nokian Ground King służyły mi przez ponad 2 000 godzin pracy, a moje doświadczenia z nimi związane były bardzo pozytywne. Ważne jest, aby moje opony były przystosowane do jazdy po różnych terenach, takich jak lasy, pola i zaśnieżone drogi. Kiedy podczas śnieżnej zimy 2019 roku zmieniłem moje stare opony na Nokian Ground King, od razu poczułem różnicę - zarówno przyczepność, jak i trakcja boczna były znacznie lepsze

– komplementuje użytkownik.

Podobnie uważa Pierre-Edouard Jaunet z Saint Floxel w Normandii (Francja), właściciel gospodarstwa mlecznego. Posiada 80 krów i ciągnik Valtra N134, którego używa codziennie. – Myślę, że opona Nokian Ground King jest absolutnie innowacyjna i pozwala mi zwiększyć wydajność pracy, w gospodarstwie i na polu. Podkreślić muszę przy tym znacznie większy komfort pracy, przez co nawet po całym dniu w ciągniku znacznie mniej bolą mnie plecy. Ogumienie to bardzo dobrze radzi sobie podczas jazdy po drogach, jak i w polu, gdzie przyczepność jest na bardzo dobrym poziomie – recenzuje Jaunet.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.