[ATR] Technika ForigoGlebogryzarki

Glebogryzarki Forigo na kołach

Data publikacji:
Glebogryzarki na kołach

Glebogryzarki Forigo z serii D/TD/DD to maszyny wysoko wyspecjalizowane w procesie formowania zagonów dla sektora ogrodniczego. Przeznaczone są do pracy na niezbyt zakamienionych glebach i zapewniają efektywne przygotowanie podłoża na różnych głębokościach roboczych, dużą prędkość jazdy, a także wysoką wydajność działania nawet przy bardzo wilgotnej glebie. W Polsce maszyny Forigo znajdziemy w ofercie firmy Invest-Rol z Czarnocina w Łódzkiem.

Włoski producent oferuje aż 10 serii glebogryzarek na kołach, w tym wersje do tworzenia zagonów pojedynczych D, podwójnych DD, potrójnych TD, modele stałe oraz składane hydraulicznie, dostępne w różnych szerokościach roboczych od 0,9 do 6 m. Glebogryzarki projektowane są z przednim rotorem wyposażonym w noże do głębokiego ugniatania oraz tylnym rotorem przeciwbieżnym, który kruszy glebę i kształtuje zagon. Do agregacji wymagają ciągnika, w zależności od serii i modelu - od 40 do 400 KM.

Wersja podstawowa D25 

Podstawową serią jest D25, obejmująca 3 modele o szerokości roboczej 1,1/1,3/1,5 m oraz masie własnej 570/625/665 kg. Sprzęganie maszyny z ciągnikiem odbywa się poprzez uniwersalny TUZ kat. 2, przy czym zapotrzebowanie na moc wynosi 40-60 KM. Napęd z WOM- u o prędkości 540 obr./min przekazywany jest poprzez 1-biegową przekładnię.

Układ roboczy zawiera przedni wirnik uprawowy o średnicy 370 mm. W zależności od wersji glebogryzarka posiada 44, 52 lub 60 noży. Tylny rotor kruszący o średnicy 360 mm gwarantuje wysoką wytrzymałość i wyposażony jest w odporne na ścieranie stalowe kolce.

Łańcuch przekładni wirnika uprawowego oraz tylnego zanurzony jest w kąpieli olejowej. Wyposażenie glebogryzarki zawiera także: zdejmowane wirniki kołnierzowe, parę przednich, bocznych regulowanych talerzy o średnicy 460 mm, tylny regulowany kaptur oraz automatyczny napinacz łańcucha na sprężynie. Głębokość robocza to maksymalnie 18 cm.

Wersja topowa TD45

Do prac na dużych plantacjach, gdzie wymagana jest najwyższa wydajność, idealnie sprawdzi się seria TD45 zawierająca łącznie 4 modele o szerokości roboczej 3 x 1,5/1,7/1,85/2 m i masie własnej od 4480 do 5590 kg. Agregacja glebogryzarki TD z ciągnikiem jest realizowana poprzez uniwersalny TUZ kat. 2 i 3, a ze względu na znaczą masę zapotrzebowanie na moc wynosi tutaj od 220 do 300 KM. Seria TD obsługiwana jest również przez przekładnię jednobiegową napędzaną przez WOM 1000 obr./min.

Modele serii TD wyposażone są w 3 niezależne moduły robocze, które mogą być również używane indywidualnie. Przedni wirnik uprawowy ma średnicę zwiększoną do 490 mm, ilość ostrzy to od 192 do 240 sztuk, tylny rotor rozdrabniający ma średnicę 360 mm i jest zbudowany podobnie jak w mniejszych wersjach.

Zwiększone są również przednie, boczne regulowane tarcze o średnicy 460 mm, a dopełnieniem są para lemieszy środkowych z regulacją wysokości i szerokości oraz wahliwe i bocznie regulowane wsporniki. Maksymalna głębokość robocza dla serii TD wynosi 25 cm. Składanie i rozkładanie glebogryzarki do pozycji transportowej i roboczej umożliwia zastosowany układ hydrauliczny. Na czas transportu hydrauliczny system blokowania gwarantuje bezpieczną szerokość 225 cm, a w tylnej części maszyny umieszczono pasek z systemem oświetlenia drogowego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.