[ATR] Technika ciągniki rolnicze

Europejski rynek ciągników. Silny dwucyfrowy wzrost

Data publikacji:
Europejski rynek ciągników. Silny dwucyfrowy wzrost

Europejski rok ciągników rolniczych zamyka się znacznym wzrostem pomimo wąskich gardeł w zaopatrzeniu i niedoboru chipów. Oznacza to ponad 170 tys. ciągników sprzedanych w roku ubiegłym w Europie. Największy wzrost odnotowano w Bułgarii i Polsce, choć zauważalny był także rajd „maluchów” pod koniec 2021 r., z powodu przepisów o emisji spalin.

Rok 2021 był bardzo dobry dla producentów ciągników. W samych Niemczech liczba nowych rejestracji ponownie wzrosła, przekraczając i tak dobry wynik z 2020 r. o kolejne 7,6%. Ponadto, na prawie wszystkich rynkach europejskich liczba sprzedanych ciągników gwałtownie wzrosła, co przełożyło się na najlepszą sprzedaż w ciągu ostatniej dekady.

Według CEMA wzrost ten można tłumaczyć dobrą sytuacją gospodarczą (efekt wyjścia z pandemii Covid-19) i wysokimi cenami wielu towarów rolniczych. Pomimo powszechnego zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw produktów i braków kadrowych wynikających z wysokiego wskaźnika zakażeń koronawirusem, w prawie wszystkich krajach europejskich dominowały pozytywne sygnały. W efekcie, w 20 ważnych z punktu widzenia tego segmentu rynku krajach na naszym kontynencie w 2021 r. sprzedano ok. 170 tys. ciągników, co stanowi znaczący, 16-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego....

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.