Aktualności

Europejski rynek ciągników osiąga nowy rekord

Data publikacji:

Europejski rynek ciągników osiąga nowy rekord pomimo problemów z łańcuchem dostaw spowodowanych przez Covid-19. Według danych pochodzących od władz krajowych w całym roku 2021 w Europie zarejestrowano prawie 230 tys. ciągników - według organizacji CEMA nieco mniej niż 180 tys. z tych pojazdów to ciągniki rolnicze.

    Europejski rynek ciągników osiąga nowy rekord

    Tractor agricultural machine cultivating field.

Rejestracje ciągników rolniczych za cały rok 2021 wzrosły o około 17% w porównaniu z 2020 r. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że rynek w 2020 roku był zakłócony z powodu pandemii wirusa Covid-19, zwłaszcza w II kwartale, wzrost ten oznacza znaczną poprawę warunków rynkowych.

W rzeczywistości liczba zarejestrowanych ciągników była najwyższa w porównywalnych danych, które pochodzą sprzed ponad dziesięciu lat. Te dobre wyniki zostały osiągnięte pomimo powszechnych zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw i braków kadrowych spowodowanych wysokimi wskaźnikami infekcji wirusem Covid-19.

Spośród tych rejestracji nieco mniej niż 30% stanowiły pojazdy o mocy 37 kW (50 KM) i mniejszej, a pozostała część o mocy 38 kW i większej. We wszystkich kategoriach mocy odnotowano wzrost rejestracji w 2021 roku, ale w przypadku największych ciągników wzrost był wolniejszy.

Wśród maszyn sklasyfikowanych jako ciągniki rolnicze nastąpił 9% wzrost liczby maszyn o mocy powyżej 132 kW, czyli o połowę mniej niż w przypadku maszyn z silnikami o niższej mocy. Największy wzrost odnotowano w przypadku ciągników o mocy 22 kW lub mniejszej, których liczba rejestracji zwiększyła się o ponad połowę w porównaniu z rokiem 2020.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.