Aktualności

Dilerzy Fendta i Valtry odchodzą oraz przychodzą

Data publikacji:

Rynek maszyn rolniczych w Polsce zaczyna przypominać zabawę klockami domino - popchnięcie jednego z elementów powoduje reakcję łańcuchową i przewrócenie kolejnych. Łatwo można w tym znaleźć analogię do zmian w sieciach sprzedaży czołowych koncernów ciągnikowych, a najnowszym tego przykładem są przybrane w oficjalny komunikat zapowiedzi dotyczące sieci sprzedaży marek Fendt i Valtra.

    Agco chempest

Z dniem 10 listopada 2021 r. AGCO rozpocznie współpracę z dotychczasowym dilerem marki John Deere - nowy autoryzowany partner będzie działał na terenie woj. małopolskiego, części południowej woj. śląskiego, opolskiego, południowej części woj. łódzkiego oraz w obszarze dwóch powiatów południowych woj. wielkopolskiego.

Zmiana ta powoduje, iż z końcem br. AGCO zakończy współpracę z doskonale pamiętającymi czasy sieci sprzedaży dedykowanej wyłącznie marce Valtra - firmami Anderwald i Agro Jurek. Do tego czasu obie firmy działają jako dilerzy AGCO, zachowując wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umów dystrybucyjnych.

– Firma Chempest zapewni pełną obsługę klientom marek Fendt i Valtra w zakresie sprzedaży produktów gotowych, części zamiennych oraz serwisu w oddziałach w Rudniku, Jaksicach k/Miechowa i nowo powstającym oddziale w Kluczborku. Nowe maszyny marek Fendt i Valtra, sprzedawane przez firmy Anderwald i Agro Jurek do 31 grudnia 2021 r. są objęte pełną gwarancją. Od 1 stycznia 2022 r. obsługę serwisową, w tym gwarancyjną, będzie świadczyła już firma Chempest

– zapewnia Maja Działoszyńska, menedżer ds. zarządzania dystrybucją w Polsce.

Od czerwca br. nowym dilerem marek Fendt i Valtra zostało także Przedsiębiorstwo Romanowski - firma przez wiele lat dystrybuująca na rynku polskim ciągniki ze znakiem McCormick.

Nowy partner handlowy koncernu AGCO będzie działał na terenie należących do woj. warmińsko-mazurskiego powiatów: bartoszyckiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego i olsztyńskiego. Wschodnia część tego województwa w dalszym ciągu będzie obsługiwana przez dotychczasowego dilera - firmę Agrotechnik.

– Należy tu jasno podkreślić, iż nadal utrzymujemy i rozwijamy współpracę z firmą Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski na terenie województwa podlaskiego, gdzie powstaną kolejne oddziały. Firma Agrotechnik zwiększa też swoją aktywność na terenach północnej części województwa mazowieckiego i południowej części województwa warmińsko–mazurskiego

– przekonuje Maja Działoszyńska.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.