Nowości Ciągniki rolnicze

Deutz-Fahr prezentuje nowe modele ciągników serii 6 TTV

Data publikacji:

Na Agritechnice 2023 firma Deutz-Fahr zaprezentowała 5 nowych modeli ciągników z bezstopniowymi napędami TTV. Maszyny te zawierają innowacje techniczne, które zapewnią użytkownikom bardziej komfortową i jeszcze wydajniejszą pracę. Warto również podkreślić, iż po raz pierwszy modele z silnikami 4-cylindrowymi są dostępne w specjalnej wersji wyposażenia Warrior, z czarnym lakierem oraz ekskluzywnym wyposażeniem. Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano także wyjątkową edycję specjalną - Lamborghini.

    Deutz-Fahr prezentuje nowe modele ciągników serii 6 TTV

Napęd w nowych modelach serii 6 zapewniają sprawdzone już silniki Deutz TCD 4.1 oraz 6.1 o mocy w zakresie od 161 do 192 KM. Jednostki te gwarantują zwiększone osiągi i moment obrotowy, a do tego niższe zużycie paliwa. Sprawne przenoszenie mocy zapewnia przekładnia bezstopniowa TTV, która reprezentuje najnowocześniejszą technologię napędów dla ciągników rolniczych i wyznacza standardy w zakresie komfortu. Maksymalna prędkość poruszania się ciągników TTV przy zredukowanych obrotach silnika wynosi 50 km/h. W porównaniu do poprzedniej generacji, nowe modele 6 przy masie całkowitej zwiększonej do 13,5 t, umożliwiają zwiększenie ładowności ciągnika nawet o 1 t.

Układ hydrauliczny zasilany jest pompą typu Load-Sensing o wydajności 120 l/min, w opcji jest również wersja o wydatku 160 l/min. Nowe są układy hydrauliczne CleanOil z oddzielnym zbiornikiem o pojemności do 60 l. Tylny WOM standardowo obsługuje 4 prędkości robocze wałka 540/540ECO oraz 1000/1000ECO. Opcjonalny, przedni WOM pracuje w trybie 1000 lub 1000ECO, a dla wersji z silnikiem 6-cylindrowym jest także przedni WOM DualSpeed. Podnośnik tylny oferuje udźwig do 9700 kg, przedni - dostępny w dwóch wersjach o maksymalnym udźwigu 3800 lub 4110 kg. Wszystkie prezentowane modele mogą być dodatkowo wyposażone w ładowacz czołowy nowej generacji ProfiLine.

Różne konfiguracje, dzięki kabinom MaxiVision+ i MaxiVisionPro

Producent umożliwia swoim klientom wybór ciągnika z kabiną MaxiVision w dwóch wariantach, z różnymi opcjami wyposażenia. Podstawowa kabina MaxiVision+ posiada nowo opracowaną konfigurację mieszaną hydrauliki, uwzględniającą dwa obwody sterowane mechanicznie i dwa elektronicznie. Wersja MaxiVisionPro jest z elektroniczną obsługą maksymalnie do pięciu tylnych obwodów hydraulicznych.

Ponadto kabiny wyposażone są w większe o 65% lusterka wsteczne XLargeVision, a w zależności od potrzeb klienta można je doposażyć w otwieraną przednią szybę, zestaw uchwytów na urządzenia mobilne, przenośną chłodziarkę oraz system nagłośnienia Premium 4.1 z subwooferem. Czujnik układu amortyzacji przedniej osi wraz z pneumatycznym zawieszeniem kabiny zapewniają zawsze wysoki komfort jazdy, nawet w trudnym terenie.

SDF Smart Farming Solutions

Nowe ciągniki serii 6 zawierają również zaawansowane systemy automatycznego prowadzenia i telemetrii. Dzięki temu podczas pracy łatwiej unika się nakładek, oszczędza paliwo oraz skraca czas pracy operatora. Na wyróżnienie zasługują funkcja Auto-Turn, umożliwiająca automatyczne zawracanie ciągnika na uwrociach oraz iMonitor służący do zarządzania wszystkimi funkcjami ciągnika, nawigacji, itd. Dzięki funkcji XTEND, iMonitor można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem lub tabletem.

Zaktualizowane programowanie H5 jest tutaj bardziej intuicyjne, ponadto ma zaimplementowane nowe, praktyczne funkcje jak np. nowy sposób grupowania, linia prowadzenia AB, lepsza obsługa danych, nowy tryb dzienny, uproszczony przepływ danych itd. Systemy SDF Smart Farming Solutions oferowane są z 5-letnim okresem dostępu do sieci Internet.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.