Technika

Czyste podwórko i drogi z zamiatarkami Tuchel

Data publikacji:

Doskonale znany, również z łamów atr express, współpracujący z tygodnikiem „eilbote” praktyk - Martin Abderhalden, przetestował w swoim gospodarstwie rolnym w Szwajcarii, w różnych wariantach pracy, kilka zamiatarek. Wśród nich znalazły się dwa urządzenia marki Tuchel - poniżej pokazano możliwości i granice działania tych urządzeń.

    Czyste podwórko i drogi z zamiatarkami Tuchel

Na rynku dostępne są różne warianty mechanicznego czyszczenia utwardzonych placów i ulic, poczynając od prostych mioteł pchanych, na w pełni wyposażonych szczotkach obrotowych kończąc - oferta jest ogromna, a możliwości wyposażenia różnorodne. Celem tego artykułu jest pokazanie możliwości i granic tych urządzeń. Zamiatarki są przeznaczone do czyszczenia utwardzonych dróg i placów, silosów czy stołów paszowych. Jest to niemałe wyzwanie, ponieważ nie każda powierzchnia jest idealnie płaska. Kolejną kwestią są różne rodzaje brudu. Łatwiej zmiata się suchą i sypką ziemię niż mokre błoto lub posiekane resztki słomy.

Prosta obsługa zamiatarek pchanych

Zaletą szczotki pchanej jest prosta obsługa przy niewielkich wymaganiach co do pojazdu transportowego. Maszyna jest uniwersalna i łatwa w obsłudze. Dzięki brakowi napędów i połączeń hydraulicznych oraz niskiej masie własnej możliwe jest jej łączenie z lekkimi pojazdami, a urządzenie funkcjonuje nawet przy niewielkiej sile podnoszenia. Jeśli chodzi o konserwację, zamiatarka nie ma wielkich wymagań. Miarodajne jest jedynie zużycie szczotek. Producenci zalecają wymianę włókna polipropylenowego, kiedy urządzenie osiągnie przebieg 900 km w normalnych warunkach użytkowania. Jest to jednak uzależnione od warunków terenowych i stylu jazdy. Wymiana poszczególnych segmentów szczotek może być wykonana z boku za pomocą urządzeń serwisowych...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.