Nowości

Czujnik 3S do precyzyjnego oprysku firmy Exxact Robotics

Data publikacji:

Grupa Exel Industries od lat wdraża zaawansowane rozwiązania do precyzyjnej aplikacji. Częścią grupy jest firma Exxact Robotics, która zajmuje się opracowywaniem zrównoważonych rozwiązań towarzyszących głównym przemianom w rolnictwie, również tych związanych z ograniczeniem stosowania środków ochrony roślin.

Pomiędzy rokiem 1970 a 2020 produkcja rolna na świecie podwoiła się, natomiast stosowane nakłady na środki chemiczne zostały zmniejszone o 2/3 w tym samym czasie. Exxaxt Robotics idzie dalej w tym kierunku ze swoją technologią precyzyjnego oprysku punktowego.

Ta przełomowa innowacja ułatwi transformację rolnictwa na całym świecie ponieważ mniejsze zużycie herbicydów to lepsza ochrona gleby i lepsza adaptacja do zmian klimatu.

Czujnik 3S Spot Spray Sensor

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie oprysku roślin opierają się na tym, aby precyzyjnie namierzać chwasty poprzez ich detekcję wizualną. Firma Exxact Robotics opracowała rozwiązanie technologiczne do zbierania i analizy obrazów w czasie rzeczywistym za pomocą sztucznej inteligencji w celu wykrywania biologicznych agresorów, takich jak chwasty, choroby, szkodniki, a także dla określania potrzeb nawozowych upraw.

Specjalne czujniki pokładowe wykorzystywane przez technologię 3S pozwalają na bieżące zbieranie danych oraz ich analizę w czasie rzeczywistym. Przetworzone w ten sposób informacje są następnie wysyłane do opryskiwacza, a jego inteligentny system sterowania dostarcza odpowiednią dawkę we właściwe miejsce.

Technologia 3S Spot Spray Sensor została w pełni zintegrowana w belkach opryskowych grupy Exel Industries i może być z powodzeniem stosowana do zwalczania chwastów rosnących na gołej ziemi, do upraw polowych, do prac nawet w nocy i przy prędkości roboczej do 25 km/h.

Pierwsze belki wyposażone w technologię 3S będą dostępne na rynku pod koniec 2022 r., a docelowo rozwiązanie to ma być wdrożone we wszystkich urządzeniach opryskowych (do środków ochrony roślin i nawozów) marek wchodzących w skład grupy Exel Industries.

Bezpośrednie korzyści dla rolników

Exxact Robotics dokłada wszelkich starań, aby jak najbardziej usprawnić proces oprysku. Czujniki 3S są więc w pełni zintegrowane z belką opryskiwacza, aby zapewnić wymaganą wydajność i stabilność belki podczas pracy. Komunikują się bezpośrednio z systemem sterowania, przy czym panel obsługowy systemu 3S jest zintegrowany z kabiną, co zapewnia lepszą ergonomię pracy rolnika.

Dzięki systemowi 3S nakłady na środki chemiczne są maksymalnie zmniejszone przy jednoczesnej optymalizacji plonów, nie ma również strat na wydajności oprysku zwłaszcza przy tak dużej prędkości roboczej. Technologia czujników oprysku punktowego 3S obsługuje wszystkie konfiguracje belek. Przy niskiej gęstości czujnik umieszcza się co 3 m, dla uzyskania wysokiej precyzji w większości typowych zastosowań.

Przy wysokiej gęstości jeden czujnik montowany jest co jeden metr dla zapewnienia optymalnej precyzji i lepszych efektów w uprawach rzędowych.
Należy także podkreślić fakt, iż aby zweryfikować nowo opracowane rozwiązania, firma Exxact Robotics nawiązała owocną współpracę z czołowymi światowymi ekspertami naukowymi w tej dziedzinie. Technologia 3S Spot Spray Sensor zostanie zaprezentowana na najbliższej Agritechnice.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.