Technika

Części zamienne TerraTungsTen ze starannie dobranych surowców

Data publikacji:

Firma TerraTungsTen zajmuję się produkcją części zamiennych z węglikiem spiekanym oraz dodatkową warstwą utwardzającą, pasujących do maszyn rolniczych liczących się na rynku producentów. Jedną z kategorii produkowanych przez producenta z Pyrzyc w Zachodniopomorskiem są części z rodziny Terra Parts, dedykowane do kombajnów buraczanych, pasujących do maszyn Ropa, Holmer, Vervaet oraz Grimme.

    TerraTungsTen części zamienne

Oferta firmy TerraTungsTen obejmuje: noże bijaka, palce sprężyste piórowe, grzebienie, noże ogławiacza, sprężyny, rolki, lemiesze, koła przesiewające oraz blachy ślizgowe. – Wysoka jakość - to właśnie to co wyróżnia nasze produkty na tle konkurencji. Starannie dobrane surowce wykorzystane do produkcji, odpowiednia technologia oraz proces produkcyjny przekładają się na wytrzymałość mechaniczną, żywotność oraz kulturę pracy naszych części. Jesteśmy w pełni świadomi, że ze względu na rodzaj realizowanych prac, jednym z najważniejszych zasobów jest personel. Nasza doświadczona i wyszkolona kadra techniczna posiada odpowiednie kwalifikacje, które bezpośrednio wpływają na jakość wyrobów – przekonuje Paweł Majkut, kierownik techniczno-handlowy w firmie TerraTungsTen.

Węglik spiekany = wytrzymałość

Większość oferowanych przez TerraTungs-Ten produktów stanowią części o wydłużonej żywotności, ponieważ do ich produkcji wykorzystywany jest węglik spiekany oraz dodatkowa warstwa utwardzająca potocznie zwana napawaniem. Gwoli wyjaśnienia, węglik spiekany jest materiałem kompozytowym otrzymanym w procesie metalurgii proszków, tj. wolfram, tytan, chrom, tantal. Cechą charakteryzującą widię, bo tak niejednokrotnie nazywany jest węglik spiekany, jest duża wytrzymałość na ścieranie oraz inne czynniki mechaniczne.

Dodatkowa warstwa utwardzająca produktów TerraTungsTen realizowana jest w zależności od funkcji jaką pełni dana część, w sposób tradycyjny lub poprzez napawanie laserowe proszkiem.

– Projektując i produkując nasze produkty stawiamy zdecydowanie na jakość. Jednak na potrzebę rynku najdroższe części posiadają wersjonowanie tak by trafić do znacznie szerszej grupy odbiorców. Przykładowo klient zainteresowany lemieszami ma do wyboru kilka wersji konkretnego modelu lemiesza, różniących się od siebie stopniem obłożenia węglikiem spiekanym oraz ilością dodatkowej warstwy utwardzającej. Osoba zainteresowana zakupem produktu sama decyduje o stosunku cena/ żywotność wybierając konkretną wersję danego produktu

– zwraca uwagę Paweł Majkut.

Oferta produktów TerraTungsTen jest stale aktualizowana - tylko w br. została rozszerzona o kilka modeli kół przesiewających, grzebieni, noży bijaka oraz sprężyn ogławiacza. – Technologia produkcji części rolniczych z węglikiem spiekanym jest stosunkowo młoda, jednak odnotowuje bardzo duży wzrost zainteresowania. Rolnictwo jest branżą, w której awaryjność, przestoje i niepewność nie są mile widziane. To z kolei wymusza na przedsiębiorcach rozważne podchodzenie do kwestii zakupów materiałów eksploatacyjnych swoich maszyn, wszelkiego rodzaju oszczędności w tej płaszczyźnie mogą odbić się szerokim echem i nie mają kompletnie nic wspólnego z ekonomią. Świadomość wyżej wspomnianych faktów przekłada się w znaczny sposób na rozwój rynku części rolniczych z węglikiem spiekanym. Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po produkt w takim wykonaniu, wiedząc, że sprosta on ich oczekiwaniom, i zapewni zdecydowanie dłuższą żywotność – podsumowuje kierownik techniczno-handlowy w firmie z Pyrzyc.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.