[ATR] Technika Metos Polska

Cyfrowy monitoring pól z urządzeniami IoT firmy Metos

Data publikacji:
Cyfrowy monitoring pól z urządzeniami IoT firmy Metos

Nowoczesne technologie wspierające rolnictwo precyzyjne pozwalają na zbieranie w czasie rzeczywistym danych, które można następnie wykorzystać jako wsparcie podczas optymalizacji operacji polowych. W ten sposób nie tylko redukuje się koszty operacyjne, ale również ogranicza wpływ działalności rolniczej na środowisko i uzyskuje wyższe plony. Pessl Instruments wraz ze swoją marką Metos oferuje do takich działań urządzenia IoT poziomu wejściowego.

Od czego zacząć i jak zainwestować w sprzęt do rolnictwa precyzyjnego w zakresie rozwiązań do monitorowania pól? Urządzenia IoT poziomu wejściowego firmy Metos to kompaktowe, ekonomiczne i szybkie w instalacji rozwiązania stosowane właśnie do takich zadań.
Na początek krótkie wyjaśnienie: IoT jest najczęściej siecią połączonych urządzeń, które komunikują się ze sobą oraz udostępniają zbierane dane użytkownikowi systemu poprzez Internet. Mogą to być zarówno pojedyncze urządzenia wyposażone w dedykowane czujniki, jak również zbudowana ich sieć. Technologia IoT pozwala na automatyczne gromadzenie danych z różnych funkcji, przesyłanie ich w dowolne miejsce, tak że stają się one podstawą do podejmowania dalszych działań. IoT usprawnia więc procesy decyzyjne poparte zebranymi danymi.

Główne cechy IoT poziomu wejściowego Metos

Urządzenia IoT przeznaczone dla działalności rolniczej, jak np. do cyfrowego monitorowania pól powinny wykazywać szereg cech pozwalających na skuteczne działanie i komunikację w warunkach polowych. Takie są właśnie systemy Metos. Zawierają prosty zestaw czujników, który można rozbudowywać w miarę możliwości i potrzeb, zużywają przy tym minimalną ilość energii, tak że niektóre z nich są zasilane energią słoneczną, inne natomiast mają baterie zapewniające autonomiczną pracę do 2 lat.
Główną ideą zdalnego monitoringu są: wysoka trwałość i niezawodność systemu, ograniczenie koniecznych „wizyt” na polu oraz prosta obsługa urządzeń. Rozwiązania Metos to stacje zbudowane z wytrzymałych materiałów, wytrzymujące trudne warunki pogodowe oraz kontakt z glebą. Nie wymagają regularnych kontroli, a ich użytkownik wchodzi w interakcję z przesyłanymi danymi, a nie z urządzeniami. Interfejs użytkownika jest zawsze intuicyjny i łatwy do opanowania, a pozyskiwane dane są dostępne dla rolnika w czasie rzeczywistym poprzez platformę internetową FieldClimate i dedykowaną aplikację mobilną.
Urządzenia Metos pozwalają przykładowo uzyskać modele prognozowania pogody, korygowane w oparciu o rzeczywiste dane środowiskowe, modele chorób obliczane na podstawie danych wejściowych mierzonych parametrów, przez co ułatwiają planowanie operacji polowych takich jak nawadnianie czy opryski.

Stacje IoT poziomu wejściowego do monitorowania pól

W ofercie Metos znajdują się różne rozwiązania przeznaczone dla wsparcia rolnictwa precyzyjnego. Wśród nich można wymienić MiniMetos Soil, system wyposażony w czujniki temperatury gleby i objętościowej zawartości wody, zbierający dane dotyczące nawadniania i zarządzania stresem wodnym. Rejestrator urządzenia może być umieszczony pod powierzchnią gleby, a zastosowane baterie pozwalają na okres 1-2 lat ciągłej pracy. Rozwiązanie to jest stosowane na polach golfowych, w parkach, ogrodach, a także w rolnictwie. Nie ma tutaj obawy o zniszczenie lub kradzież sprzętu, ponieważ jest on niewidoczny.
Rejestrator danych IoT nowej generacji LoRATH zasilany jest również bateriami, wykorzystuje czujniki  temperatury powietrza, wilgotności względnej i wilgotności gleby i działa w sieci LoRaWAN lub NB-IoT. Podobne właściwości ma stacja pogodowa LoRAIN, przy czym zasilana jest energią słoneczną i stosowana do podstawowego monitorowania upraw i modelowania chorób roślin.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.