[ATR] Aktualności

Cummins testuje silnik wodorowy

Data publikacji:
silniki wodorowe cummins

Renomowany producent silników, firma Cummins testuje nowy silnik spalinowy napędzany wodorem. Firma twierdzi, że prace nad tą koncepcją próbną stanowią kolejny krok na drodze do rozwoju zastosowań paliw gazowych i technologii o zerowej emisji dwutlenku węgla. Po obecnych testach silnik zostanie poddany ocenie zarówno w zastosowaniach drogowych, jak i pozadrogowych.

Firma Cummins twierdzi, że silniki wodorowe oferują liczne korzyści producentom OEM oraz właścicielom i operatorom sprzętu, w tym możliwość wykorzystania znanych już mechanicznych układów napędowych oraz potencjał integracji sprzętu odzwierciedlający możliwości obecnych układów napędowych.

Producent jednostek napędowych produkuje obecnie elektrolizery do oddzielania wodoru od wody. Wytworzone w ten sposób ekologiczne paliwo wodorowe może być stosowane w nowym silniku, wytwarzającym niemal zerową emisję CO2 i niemal zerowy poziom NOx.

Prace firmy nad wodorem obejmują również produkcję ogniw paliwowych i rozwiązań w zakresie magazynowania, a partnerstwo joint venture Cummins ze specjalistą w zakresie magazynowania wodoru firmą NPROXX daje możliwość zintegrowania ogniwa paliwowego lub silnika wodorowego ze zbiornikami z gazem.

Srikanth Padmanabhan, prezes segmentu silników w firmie Cummins powiedział, że firma jest:

– Podekscytowana potencjałem silnika wodorowego w zakresie ograniczania emisji, zapewniając jednocześnie moc i osiągi dla klientów. Wykorzystujemy wszystkie nowe platformy silnikowe wyposażone w najnowsze technologie mające na celu zwiększenie gęstości mocy, zmniejszenie tarcia i poprawę sprawności cieplnej, co pozwala nam uniknąć typowych ograniczeń wydajności i kompromisów w zakresie wydajności związanych z przestawieniem silników wysokoprężnych lub silników na gaz ziemny na paliwo wodorowe. Dokonaliśmy znacznego postępu technologicznego i będziemy nadal iść naprzód. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do wprowadzenia tego rozwiązania na rynek.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.