Aktualności

Horsch Cultro 12 TC - premiera w Polsce

Data publikacji:

W ubiegłym roku firma Horsch wprowadziła na rynek jako osobne narzędzie wał nożowy Cultro 12 TC, wcześniej dostępny jedynie jako uzupełnienie brony talerzowej Joker. Pierwszy egzemplarz tego agregatu trafił na pola w naszym kraju - 27 października przetestowany został w gospodarstwie CGK w Ogardach koło Strzelec Krajeńskich, w Lubuskiem.

    Horsch Cultro 12 TCHorsch Cultro 12 TCzbiory na dłoniachHorsch Cultro 12 TC

Pokaz ten odbył się ramach Demo Tour, podczas którego Horsch propaguje narzędzie bierne, które radzi sobie bez większych problemów z rozprowadzeniem dużej ilości materiału organicznego, co jest typowe dla ścierniska kukurydzianego. Co istotne, dzieje się tak nie tylko poprzez rozdrobnienie, ale również zgniecenie pociętych łodyg kukurydzy - w efekcie skutkuje to likwidacją możliwości przezimowania omacnicy.

Z broną zgrzebłową

Współpracujący podczas pokazu z ciągnikiem Massey Ferguson 8690 o mocy 370 KM Cultro 12 TC tworzą dwa równoległe, przesunięte względem siebie wały ze skośnie ustawionymi ostrzami - zwiększa to efektywność rozdrabniania i gniecenia. Prezentowana maszyna jest podzielona na 3-metrowe segmenty zawieszone niezależnie, co pozwala na dobre kopiowanie powierzchni. Każdy z nich jest zabezpieczony przed przeciążeniem i ma możliwość uniesienia się w przypadku trafienia na przeszkodę.

Prezentowana maszyna była dodatkowo wyposażona w bronę zgrzebłową, z hydrauliczną regulacją stopnia pochylenia względem powierzchni gleby, polecaną zwłaszcza do pracy w warunkach z dużą ilością materiału organicznego. Warto dodać, iż zestaw pracował z prędkością roboczą 17 km/h, choć możliwa jest efektywna praca nawet z prędkością 20 km/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.