[ATR] Aktualności horschuprawa

Horsch Cultro 12 TC - premiera w Polsce

Data publikacji:
Horsch Cultro 12 TC
Horsch Cultro 12 TC
zbiory na dłoniach
Horsch Cultro 12 TC

W ubiegłym roku firma Horsch wprowadziła na rynek jako osobne narzędzie wał nożowy Cultro 12 TC, wcześniej dostępny jedynie jako uzupełnienie brony talerzowej Joker. Pierwszy egzemplarz tego agregatu trafił na pola w naszym kraju - 27 października przetestowany został w gospodarstwie CGK w Ogardach koło Strzelec Krajeńskich, w Lubuskiem.

Pokaz ten odbył się ramach Demo Tour, podczas którego Horsch propaguje narzędzie bierne, które radzi sobie bez większych problemów z rozprowadzeniem dużej ilości materiału organicznego, co jest typowe dla ścierniska kukurydzianego. Co istotne, dzieje się tak nie tylko poprzez rozdrobnienie, ale również zgniecenie pociętych łodyg kukurydzy - w efekcie skutkuje to likwidacją możliwości przezimowania omacnicy.

Z broną zgrzebłową

Współpracujący podczas pokazu z ciągnikiem Massey Ferguson 8690 o mocy 370 KM Cultro 12 TC tworzą dwa równoległe, przesunięte względem siebie wały ze skośnie ustawionymi ostrzami - zwiększa to efektywność rozdrabniania i gniecenia. Prezentowana maszyna jest podzielona na 3-metrowe segmenty zawieszone niezależnie, co pozwala na dobre kopiowanie powierzchni. Każdy z nich jest zabezpieczony przed przeciążeniem i ma możliwość uniesienia się w przypadku trafienia na przeszkodę.

Prezentowana maszyna była dodatkowo wyposażona w bronę zgrzebłową, z hydrauliczną regulacją stopnia pochylenia względem powierzchni gleby, polecaną zwłaszcza do pracy w warunkach z dużą ilością materiału organicznego. Warto dodać, iż zestaw pracował z prędkością roboczą 17 km/h, choć możliwa jest efektywna praca nawet z prędkością 20 km/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.