[ATR] Nowości Kverneland

Nowe zgrabiarki CompactLine w ofercie Kverneland

Data publikacji:
zgrabiarki CompactLine

Kverneland wprowadza nowy model zgrabiarki dwukaruzelowej CompactLine, 9670S, w wersjach Evo i Vario, o szerokości roboczej 6,65-7,85 m, z odkładaniem pokosu na lewy bok. Nowe modele charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, zapewniają większy komfort obsługi oraz wyższą jakość zgrabianej paszy, dzięki zastosowaniu karuzel z zawieszeniem TerraLink Plus.

Nacisk na wysoki komfort był podstawą podczas konstruowania maszyny. Począwszy od wygodnego podłączenia, a skończywszy na automatycznym składaniu ekranu, jak również opcjonalnemu hydraulicznemu blokowaniu na czas transportu. Ponadto większy rozmiar standardowych kół 380/55-17 zapewnia lepsze prowadzenie na niestabilnych łąkach. Natomiast ulepszone sterowanie gwarantuje lepszą zwrotność na polu. Opcjonalne osie tandemowe zapewniają jeszcze lepsze kopiowanie terenu oraz mniej ziemi w pokosie na bardziej nierównych łąkach.

Wyższa jakość paszy dzięki Touch Down Efekt

W zgrabiarce z efektem Touch-Down karuzele podnoszą się i opuszczają w sposób, jaki startuje i ląduje samolot, zapewniając czyste zgrabianie, jak również zwiększenie prześwitu pod karuzelami na tyle, aby swobodnie umożliwić zawracanie na uwrociach bez rozrzucania wcześniej uformowanych poprzecznych pokosów.

Elastyczność podczas zgrabiania

Kverneland 9670 S Evo oraz Vario to zgrabiarki do pracy w różnych warunkach. Dzięki mniejszej średnicy tylnej karuzeli możemy zgrabić zielonkę z większej szerokości w jeden duży pokos. Różna średnica karuzel w dużym stopniu zapobiega składaniu pokosu w tzw. warkocz.

Daje to możliwość wykorzystania maszyn do zbioru jednego dużego pokosu z pełnej szerokości roboczej. Model Vario to bogatsza wersja tej samej zgrabiarki, ponieważ można ustawić ją do składania na dwa pojedyncze pokosy, podczas zgrabiania pod prasę z mniejszym podbieraczem, jak i również składanie pokosów nocnych dla gospodarstw, które chcą zwiększyć jakość produkowanego siana.

Grupa docelowa

Maszyny kierowane są do firm usługowych, a także średnich i większych gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją siana oraz kiszonki w belach oraz w pryzmach. Zgrabiarką o szerokości roboczej 6,65 m przy zgrabianiu na bok można zebrać pokos z łącznej szerokości roboczej ponad 13 m w dwóch przejazdach. Poza tym pierwszy pokos, który jest bardzo obfity można zgrabić nawet z każdej karuzeli oddzielnie (w modelu Vario), jeśli jest taka potrzeba.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.